Augsburg - Union 1:0Koubek vychytal první čisté konto v sezoně, Bayern si upevnil vedení

Brankář Tomáš Koubek vychytal v německé fotbalové lize čisté konto při vítězství Augsburgu 1:0 nad Unionem Berlín, který tím přišel o třetí místo v tabulce. Bayern Mnichov zvítězil 2:1 v Brémách s Jiřím Pavlenkou v brance a upevnil si první místo v tabulce.

Thomas Müller a Matthijs de Ligt (vpravo) z Bayernu se radují po zápase v Brémách, vlevo je domácí Jens Stage.

Bývalý český reprezentant Koubek nastoupil počtvrté za sebou a ve svém osmém utkání v tomto bundesligovém ročníku udržel první nulu. Gólem zařídil výhru Augsburgu nad favoritem Beljo.

Bez zraněného nejlepšího ligového střelce Füllkruga z Brém vidělo 42 tisíc diváků na tamním Weserstadionu branku až po 62 minutách. Po Musialově sklepnutí se Gnabry ocitl sám před Pavlenkou a nedal českému reprezentačnímu brankáři šanci. Za dalších deset minut zdvojnásobil vedení Bayernu umístěnou ranou na zadní tyč střídající Sané a Werderu se podařilo v závěru už jen snížit zásluhou Schmidta.

Bayern prodloužil svou sérii neporazitelnosti s Werderem už na 27 zápasů a před druhým Dortmundem si vytvořil čtyřbodový náskok. Borussia však v neděli hostí Wolfsburg a může se ke svým rivalům znovu dotáhnout na rozdíl jednoho bodu.

Fotbalisté Hoffenheimu porazil Frankfurt 3:1 a vzdálili se sestupovému pásmu na čtyři body. Chyběl u toho Pavel Kadeřábek, který si v minulém kole proti Lipsku poranil zadní stehenní sval.

Hoffenheim dal všechny tři branky v prvním poločase. Skóre otevřel v 8. minutě Baumgartner. V závěru se z penalty prosadil Kramarič a další gól přidal Bebou. V úvodu druhého poločasu byl vyloučen domácí Nsoki poté, co kopl Aaronsona do hlavy. Frankfurt využil přesilovku pouze jednou, v 54. minutě snížil Götze.

Fotbalisté Lipska zvítězili ve Freiburgu 1:0 a dostali se na třetí příčku, zatímco Freiburg klesl na páté místo. Jediný gól vstřelil v 73. minutě po sólu Kampl.

Poslední Hertha Berlín doma zdolala Stuttgart 2:1 a vyhrála po osmi zápasech poprvé od konce února. O její první gól se zasloužil bývalý stuttgartský hráč Kempf, vítězství po sérii čtyř porážek jí zařídil v nastavení prvního poločasu Niederlechner.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:
Augsburg - Union Berlín 1:0 (52. Beljo)
Freiburg - Lipsko 0:1 (73. Kampl)
Hertha Berlín - Stuttgart 2:1 (29. Kempf, 45.+2 Niederlechner - 38. Guirassy)
Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:1 (8. Baumgartner, 39. Kramarič z pen., 45.+3 Bebou - 54. Götze)
Mönchengladbach - Bochum 2:0 (35. Bensebaini, 90.+1 Stindl)
Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (87. Schmidt - 62. Gnabry, 73. Sané)