Neapol - Cagliari 2:1Fotbalisté Neapole porazili Cagliari, poprvé od října se trefil kanonýr Osimhen

Fotbalisté Neapole v 16. kole italské ligy doma porazili Cagliari s Jakubem Janktem v základní sestavě 2:1. Hlavní podíl na výhře mistrovského celku měl útočník Victor Osimhen, který si připsal gól a asistenci.

Střelec Neapole Victor Osimhen slaví svoji branku do sítě Cagliari

Nigerijský reprezentant před zápasem obdržel cenu pro nejlepšího afrického hráče roku a v 69. minutě otevřel skóre. Nejlepší střelec uplynulého ročníku Serie A se trefil poprvé od 8. října, mezitím ho na čtyři zápasy vyřadilo svalové zranění.

Neapol se dlouho z vedení neradovala, Cagliari srovnalo o tři minuty později zásluhou Pavolettiho. Stejně krátce však trval i nerozhodný stav. V 75. minutě nechal Osimhen na stadionu Diega Maradony vzpomenout na tohoto legendárního argentinského záložníka, když několika „nožičkami“ udržel míč před dotírajícími obránci a naservíroval ho před branku pro Kvaraccheliu. A ten se nemýlil.

Neapol se posunula o dvě příčky na čtvrté místo, 11 bodů ztrácí na vedoucí Inter Milán, který v neděli zavítá na hřiště Lazia.