Brémy - Hoffenheim 1:2Kadeřábek přihrál na vítězný gól Hoffenheimu

Fotbalisté Hoffenheimu zvítězili v nedělním 26. kole německé bundesligy 2:1 na hřišti Werderu Brémy, na jejich vítězný gól přihrál Pavel Kadeřábek. Za domácí odchytal celé utkání český reprezentant Jiří Pavlenka.

Pavel Kadeřábek (uprostřed) v roli oslavovaného střelce Hoffenheimu. Archivní foto

Hosté se dvakrát prosadili hlavou po centrovaných míčích. Nejprve v 50. minutě otevřel skóre Kramarič a o dvě minuty později se po centru bývalého českého reprezentanta Kadeřábka prosadil Baumgartner. Za domácí už pouze snížil Pieper. V nastavení byl Werder dvakrát blízko gólu, ale na vyrovnání nedosáhl: nejprve Philipp trefil tyč a poté mohli domácí za ruku kopat penaltu, jež ale byla odvolána kvůli předcházejícímu ofsajdu.

Brémy počtvrté v řadě nezvítězily a jsou jedenácté. Hoffenheim po sérii sedmi ligových porážek vyhrál podruhé za sebou a na 15. místě má na barážovou 16. příčku náskok tří bodů.

Porýnské derby mezi Kolínem nad Rýnem a Borusií Mönchengladbach skončilo bezbrankovou remízou.