Hoffenheim - Augsburg 3:1Kadeřábek se v bundeslize blýskl dvěma asistencemi

Pavel Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi v německé fotbalové lize Hoffenheimu k domácí výhře 3:1 nad Augsburgem. David Jurásek za vítěze odehrál 75 minut. Mönchengladbach otočil utkání na hřišti Wolfsburgu a zvítězil 3:1. Tomáš Čvančara za hosty naskočil v 82. minutě a podílel se na třetí brance.Václav Černý za domácí nastoupil o devět minut dříve.

Fotbalista Hoffenheimu Pavel Kadeřábek slaví branku se spoluhráči.

Hoffenheim vedl po dvaceti minutách 2:0. V 17. minutě vybídl Kadeřábek přízemním centrem ke skórování Weghorsta, jenž o tři minuty později asistoval u gólu Kramariče. Hosté do druhého poločasu změnili rozestavení a Demirovič po hodině hry snížil. Na víc se však Augsburg nezmohl a naopak ještě jednou inkasoval. V 90. minutě Kadeřábek uvolnil Beboua, jenž z úhlu prostřelil Dahmena a zpečetil výsledek.

Svěřenci trenéra Matarazza zvítězili po sérii tří ligových proher a posunuli se na osmé místo. Mají stejně bodů jako jejich dnešní soupeř, který je v tabulce o příčku výš. Oba týmy ztrácejí na pohárové pozice šest bodů.

Wolfsburg poslal v sedmé minutě do vedení Baku. Mönchengladbach skóre otočil ve druhém poločase po trefách Itakury, Ngoumoua a Reitze, jenž se prosadil po Čvančarově sraženém centru. Borussia uspěla po čtyřech zápasech bez výhry a z jedenáctého místa má na barážovou pozici náskok osmi bodů. „Vlci“ prohráli ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Ralpha Hasenhüttla a jsou o tři příčky horší, na šestnáctou Mohuč mají náskok pěti bodů.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:
Hoffenheim - Augsburg 3:1 (17. Weghorst, 20. Kramarič, 90. Bebou - 61. Demirovič),
Wolfsburg - Mönchengladbach 1:3 (7. Baku - 52. Itakura, 59. Ngoumou, 88. Reitz).