Hamburk - Bayern 1:2Lewandowski zařídil Bayernu úspěšný jarní start

Hamburk

Jarní část německé fotbalové ligy začala výhrou Bayernu Mnichov 2:1 v Hamburku. Suverénnímu lídrovi soutěže zajistil vítězství dvěma góly Robert Lewandowski. Obhájce titulu zvýšil svůj náskok v čele tabulky na jedenáct bodů před druhým Dortmundem, který nastoupí v sobotu na hřišti čtvrtého Mönchengladbachu.

Fotbalisté Bayernu slaví gól na hřišti Hamburku. Třetí zleva je střelec gólu Robert Lewandowski.

Bayernu pomohl k prvnímu gólu faul domácího brankáře Reného Adlera na Thomase Müllera, který v 37. minutě potrestal z penalty Lewandowski. Po změně stran vyrovnal Aaron Hunt trefou z přímého kopu. O vítězství favorita rozhodl Lewandowski v 61. minutě.

Polský kanonýr dal sedmnáctý gól v tomto bundesligovém ročníku a přiblížil se na rozdíl jedné branky nejlepšímu střelci soutěže Pierru-Emericku Aubameyangovi z Dortmundu.