Mönchengladbach - Bayern 3:2Mönchengladbach obral Bayern, český teenager přepsal rekord

Fotbalisté Bayernu Mnichov podlehli v německé lize 2:3 v Mönchengladbachu, kde hráli od 8. minuty bez vyloučeného Upamecana, a mohou přijít o první místo. V čele tabulky je může po 21. kole vystřídat Union Berlín, který hraje v neděli se Schalke. Lipsko zvítězilo 3:0 ve Wolfsburgu, v jehož dresu debutoval osmnáctiletý český záložník Lukáš Ambros. Frankfurt napravil prohru s Kolínem nad Rýnem a po vítězství 2:0 nad Brémami se drží v boji o pohárové pozice. Stuttgart zdolal Kolín nad Rýnem 3:0 a připsal si první výhru v tomto roce.

Lukáš Ambros v dresu Wolfsburgu.

Bayern prohrál teprve podruhé v tomto bundesligovém ročníku a potvrdil, že se mu proti Mönchengladbachu nedaří. Nedokázal ho porazit v posledních pěti zápasech, z nichž čtyřikrát nebodoval.

Upamecano v úvodu zápasu nedovoleně zastavil v úniku Pléu, za což obdržel červenou kartu. Oslabení hosté zanedlouho inkasovali po přesné střele Stindla z hranice vápna.

Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli v 21. kole německé ligy 2:3 v Mönchengladbachu.

Bayernu se podařilo vyrovnat ještě v prvním poločase, Davies našel ve vápně Choupo-Motinga, který střelou z první překonal Omlina. Domácí šli opět do vedení v 55. minutě zásluhou Hofmanna. V závěru inkasoval Sommer potřetí. Švýcarský gólman, který v lednu přišel do Bayernu právě z Mönchengladbachu, nestačil na Thuramovu střelu. Mönchengladbach od sezony 2017/18 porazil Bayern již pošesté, což se žádnému jinému týmu nepodařilo.

Početní výhodu měl také Freiburg, který vyhrál v Bochumi 2:0 a zůstává na čtvrtém místě. Na konci prvního poločasu se po rohovém kopu prosadil Gregoritsch. Po pauze zvýšil přesnou hlavičkou Höler. Bochum hrála od 64. minuty v deseti po Losillově červené kartě.

Lipsko napravilo prohru s Unionem Berlín z minulého kola jasným vítězstvím nad Wolfsburgem. V 74. minutě přišel na hřiště Ambros a připsal si první bundesligový start od přestupu ze Slavie Praha v roce 2020. Zároveň se ve věku 18 let, 8 měsíců a 13 dnů stal historicky nejmladším Čechem v bundeslize.

Pavlenka dostal v zápase mezi Frankfurtem a Brémami první gól v osmé minutě. Ze standardní situace se míč dostal k Jakičovi, který jej vracel na malé vápno a Friedl si srazil míč do vlastní sítě. V úvodu druhého dějství kapituloval český reprezentant podruhé: hlavičku Kolo Muaniho sice vyrazil, k míči se však po Knauffově sklepnutí dostal francouzský útočník znovu a vstřelil desátý ligový gól v sezoně.

Stuttgart zvítězil po šesti zápasech. S Kolínem nad Rýnem si poradili jednoznačně i díky gólu Gila Diase, který skóroval poprvé po nedávném příchodu z Benfiky Lisabon.

Německá fotbalová liga - 21. kolo
Bochum - Freiburg 0:2 (39. Gregoritsch, 51. Höler)
Mönchengladbach - Bayern Mnichov 3:2 (13. Stindl, 55. Hofmann, 84. Thuram - 35. Choupo-Moting, 90.+3 Tel)
Stuttgart - Kolín nad Rýnem 3:0 (9. Gil Dias, 59. Sosa, 74. Coulibaly)
Wolfsburg - Lipsko 0:3 (14. Forsberg, 85. Laimer, 90.+2 Szoboszlai)
Eintracht Frankfurt - Brémy 2:0 (8. vlastní Friedl, 52. Kolo Muani)