Hlavní obsah

Šéf německého fotbalu Keller dá funkci k dispozici, skončí i jeho rival

11. 5. 2021 22:06

Krizi způsobenou soubojem o moc ve vedení Německého fotbalového svazu (DFB) by měl vyřešit odchod jeho hlavních aktérů. DFB v úterý oznámil, že příští týden dá svou funkci k dispozici prezident Fritz Keller a jeho rivalovi, generálnímu sekretáři Friedrichu Curtiuosovi, bude ukončena smlouva. Viceprezident Rainer Koch už na příštím zasedání nebude kandidovat.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Fotbalisté Německa Toni Kroos (vlevo) a Thomas Müller na tréninku před utkáním kvalifikace MS 2018 s Českou republikou.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Keller dá svou funkci k dispozici v pondělí po zasedání disciplinární komise DFB. Ta se bude zabývat jeho výrokem na adresu Kocha, jehož koncem dubna označil za "Freislera". Roland Freisler byl jedním z hlavních představitelů nacistické justice a za vlády Adolfa Hitlera poslal na smrt mnoho odpůrců režimu.

Svaz povedou do voleb nového vedení, k nimž by mělo dojít začátkem příštího roku, společně Koch a viceprezident zastupující bundesligu Peter Peters.

Německý fotbalový svaz je s více než 7 miliony registrovaných členů největší federací jednoho sportu na světě. Od aféry s přidělením mistrovství světa 2006 se DFB nachází v krizovém módu. Předchozí dva šéfové Wolfgang Niersbach a Reinhard Grindel museli svou pozici předčasně opustit a od Kellera se očekávalo, že situaci zklidní. Místo toho však před vypršením mandátu ve funkci končí i on.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?