Ml.Boleslav - Ostrava 2:0Baník bez Baroše nebyl Mladé Boleslavi důstojným soupeřem. Už 306 minut neskóroval

24. Magera 1 : 0
43. Ščuk 2 : 0

Mladá Boleslav

Tři zápasy čekají fotbalisté ostravského Baníku na bodový zisk v nejvyšší soutěži, navíc už 306 minut neskórovali. V pondělní dohrávce 23. kola Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi bez hvězdného Milana Baroše působili většinu času jako soubor nahodile poskládaných borců. Pro domácí hráče byla cesta k triumfu 2:0 hodně snadná.

Autor prvního gólu Lukáš Magera z Mladé Boleslavi (uprostřed) a jeho spoluhráči Martin Nešpor (vlevo) a Jan Kysela.

Do přestávky existoval na trávníku jen domácí tým. Hosté při ojedinělých pokusech o ofenzivu postrádali přesnost, jejich snaha o kombinaci končila většinou při druhé přihrávce, a tak si Miller v brance Mladé Boleslavi mohl dosyta užívat jarního slunce, neboť hosté jej z klidu nevyvedli.

Zato obrana Baníku byla v permanenci od úvodních minut a musela se řádně činit, aby odvracela nájezdy vedené hlavně Nešporem, Magerou a Štohanzlem. Už po osmi minutách Bárta bravurně vyrazil dělovku Kysely, další pokusy domácích borců postrádaly větší razanci či přesnost.

V pětadvacáté minutě však hostující obránci jen nečinně přihlíželi kličkování Nešpora v pokutovém území, který narazil balón Kyselovi, jehož ránu usměrnil do sítě Magera. Prakticky po rozehrání pak Magera vyslal do brejku Nešpora, ale tutovku domácího borce brankář Bárta zmařil. Když se však před poločasem kolem statických obránců prohnal Ščuk až na malé vápno, byl už strážce svatyně Baníku bezmocný.

Po přestávce už góly nepadaly

Po obrátce se obraz hry nezměnil. Hosté až příliš často kazili, porto nemohli pomýšlet na ohrožení Millera v brance Mladé Boleslavi. Domácí však byli milosrdní a chyby hostů netrestali. Nejprve promarnil tutovou příležitost v 62. minutě Nešpor, o deset minut později pak po luxusním centru Jarolíma hlavičkoval Magera v další stoprocentní šanci těsně nad břevno hostující branky.

Marnost hostů, jimž se chabě zaplněné tribuny smály při opakujících se chybách a mnohdy až komických minelách, dokumentoval Kukec, který ve slibné pozici prováhal ideální čas ke střele a ve finále téměř přestřelil i tribunu za brankou.

Středočeši pak v posledních minutách sahali po navýšení náskoku, ale Chramosta v tutové pozici místo přihrávky na volného Mageru zakončoval nepřesně. Ostrava tak odjela s milosrdnou prohrou.

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 24. Magera, 43. Ščuk. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Mareš, Jarolím, Kysela - Hable, Vašenda, Kukec, Stronati. Diváků: 3977.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk (88. Opiela) - Mareš, Magera, Štohanzl (69. Ondřejka) - Nešpor (74. Chramosta). Trenér: Minář.
Ostrava: Bárta - Frydrych, Kaprálik, Vomáčka, Stronati - Stožický (75. Kraut), Hable (56. Milosavljev), Vašenda, Kukec - Fantiš, Soukup (66. Staško). Trenér: Pulpit.