Ostrava - Ml.Boleslav 2:1Baník brzy prohrával, ale zápas s Mladou Boleslaví otočil

10. Zahustel 0 : 1
13. Fantiš 1 : 1
38. Engelmann 2 : 1

Ostrava

Fotbalisté Ostravy porazili ve druhém prvoligovém kole Mladou Boleslav 2:1 a po úvodních dvou zápasech jsou zatím neporaženi. Středočeši sice v Ostravě vedli gólem Zahustela, domácí však ještě do poločasu otočili zápas a vítězství jim svou první trefou v nejvyšší soutěži zajistil Engelmann. Posílená Boleslav tak má po dvou zápasech jediný bod.

Martin Lukeš z Baníku střílí na mladoboleslavského brankáře Miroslava Millera.

Domácí premiéra kouče Martina Svědíka musela fanoušky Ostravy nadchnout - Baník pokořil ambiciózní Boleslav, navrch po vynikajícím výkonu.

Baník se nedal deprimovat ani rychlým úderem soupeře, kterého už v 10. minutě poslal do vedení po Štípkově centru hlavičkou z malého vápna Zahustel. Domácí smazali ztrátu už o tři minuty později: ideální centr Lukeše podběhl Rolinc, ale Fantiš už neměl potíž zblízka skórovat.

Ostrava jakoby setřásla nervozitu a favorita začala přehrávat. Jejich snaha o kombinační hru našla podhoubí hlavně na pravé straně u Lukeše, přes kterého šly skoro všechny akce. Dvakrát nabil opět Fantišovi, ale toho vychytal Miller.

Lukeš pak nadrobil potíže i na opačné straně nečekanou přihrávkou i vlastnímu gólmanu Bártovi, který se však po následném rohu zaskvěl proti gólové hlavičce Zahustela.

S chutí hrající Ostrava ještě před obrátkou obrátila skóre: Kukec uprostřed hřiště obral o míč Ščuka a po bleskovém protiútoku do otevřené obrany předložil nabídku Engelmannovi, který zakončil mazácky střelou po zemi.

Středočeši se po pauze snažili o větší aktivitu, jenže jejich defenzíva připomínala ementál. Baník tak měl dost šancí na to zápas rozhodnout. Jubilant Miller, chytající 200. ligový zápas, však lapil obrovské příležitosti Lukešovi, Engelmannovi a Rolinc v koncovce selhal při zpracování balonu.

Nabitá boleslavská ofenzíva vystoupila ze stínů Slezanů až ke konci střetnutí. Chramosta se v 75. minutě dočkal přihrávky do běhu za beky, ale technickým pokusem o centimetry minul tyč. Hosté si v závěru vytvořili díky nakopávaným míčům území tlak, ale před ostravskou bránou kraloval Bárta.

B. Ostrava - Mladá Boleslav 2:1
Branky: 13. Fantiš, 38. Engelmann - 10. Zahustel. Rozhodčí: Královec - Moláček, Filípek. ŽK: Bárta - Štípek, Brunclík, Kúdela. Diváci: 5491. Poločas 2:1.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Droppa, Kukec, Engelmann (68. Milosavljev) - Fantiš (71. Kraut), Rolinc (86. Baránek). Trenér: Svědík.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Bořil - Ščuk (40. Brunclík), Jarolím - Zahustel, Štajner (75. Jeslínek), Štípek (58. Nešpor) - Chramosta. Trenér: Minář