Ostrava - Dynamo Kyjev 3:2Baník porazil Dynamo Kyjev i Levski a v Turecku je stoprocentní

Fotbalisté Ostravy vyhráli i třetí a čtvrtý přípravný zápas na soustředění v tureckém Beleku. Baník dnes nejprve porazil 3:2 kombinovaný výběr Dynamo Kyjev a následně 3:0 Levski Sofia. V Turecku zvítězilo rovněž Slovácko 2:1 nad ukrajinským celkem Čerkasy a Teplice 3:1 nad Ludogorcem Razgrad. Prohrál pouze Jablonec, který nestačil 1:2 na srbský Novi Pazar.

Baník Ostrava porazil v přípravě Dynamo Kyjev.

Ostrava zvládla oba duely díky vydařeným prvním poločasům. Proti Dynamu vedla už ve 24. minutě o tři branky, dvakrát se prosadil nigerijský útočník Tanko a jednou slovenský záložník Rigo. Souboj s Levski rozhodly rovněž v první půli dvě Klímovy trefy, třetí zásah přidal Kubala.

Slovácko uspělo v přípravě podruhé za sebou. V utkání s Čerkasy sice rychle prohrávalo, ještě do pauzy ale otočili skóre Korejec Kim Sung-pin a Vecheta. Podobný vývoj měl i duel Teplice- Razgrad. Severočeši dokonali obrat krátce po pauze dvěma „slepenými“ góly senegalského útočníka Gninga.

Jablonec utrpěl třetí porážku v šestém přípravném utkání, proti pátému týmu srbské ligy se trefil pouze Francouz Alégué. „První půlka byla dá se říct v pořádku, hráli jsme velmi dobře, bohužel nás trápí finální fáze. Ale výkon nebyl špatný, tlačili jsme, dostávali jsme se do šancí. Ve druhém poločase jsme dali šanci i klukům, co přišli z béčka, protože nás v sobotu čeká generálka. Ve druhé půli nás soupeř přehrával a zvítězil,“ zhodnotil jablonecký kouč Radoslav Látal na klubovém webu.