Bitva o Ještěd pro Jablonec! Olomouc slaví, utrápená Příbram opět bez výhry

Sobotní program 24. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl tři zápasy. Výhry se ani pod novým koučem Jozefem Valachovičem nedočkala Příbram, která doma remizovala s Brnem 1:1, výhru 1:0 si naopak veze z Karviné Olomouc. V podještědském derby byl úspěšnější domácí Jablonec, když si poradil s libereckým rivalem 2:1.

Zleva Dominik Pleštil z Jablonce a Jan Mikula z Liberce.

Bitvu o naději na udržení v první lize mezi fotbalisty domácí Příbramí, kterou poprvé vedl po odvolání Pavla Horvátha Jozef Valachovič a Zbrojovkou Brno, začali lépe hosté, které poslal v 17. minutě do vedení prudkou ranou Ondřej Pachlopník. Hlavní rozhodčí Ginzel však po konzultaci s videem branku pro ofsajd neuznal. Brno to však mrzet nemuselo. O deset minut později se prosadil Jiří Texl, který nedal domácímu Šimanovi šanci a zajistil Moravanům vedení.

Příbram se dočkala v 55. minutě, když se hlavičkou z bezprostřední blízkosti prosadil Radek Voltr a vyrovnal na 1:1. Vedení mohl Brnu vrátit Rudolf Reiter, Šimana však nepřekonal. A když o chvíli později neuspěl ani domácí Emmanuel Antwi, skončilo utkání dělbou bodů. Příbram tak zůstává s 13 body poslední, Brno je šestnácté, o bod před předposlední Opavou, která však má nedělní zápas se Slavií k dobru.

Fotbalisté Příbrami se radují z vyrovnávací branky

Olomouc veze body z Karviné

Kdo z televizních fanoušků přišel o úvodní pětačtyřicetiminutovou zápasu mezi Karvinou a Olomoucí, rozhodně si vlasy zoufalstvím trhat nemusel. O jednu z mála zaznamenáníhodných akcí se postaral v 37. minutě hostující Pablo González, který z přímého kopu prověřil domácího Jiřího Ciupu.

Druhý poločas z nastaveného rámce nevybočil, o jedinou branku utkání se tak postaral v 83. minutě právě španělský záložník Pablo González, který střelou k levé tyči překonal domácího gólmana a zajistil Hanákům výhru 1:0.

Zleva brankář Karviné Jiří Ciupa, Jakub Yunis z Olomouce.

Derby pro Jablonec

Do podještědského derby vstoupili lépe domácí. Zeleného ránu ještě Knobloch vychytal, už bezmocný byl proti střele Jovoviče, který v 17. minutě poslal Jablonec do vedení.

Liberec se vyrovnání dočkal v 52. minutě, kdy rozhodčí Proske po konzultaci s videorozhodčím nařídil pokutový kop, ze kterého se Michal Rabušic nemýlil. Hosté se však z vedení radovali pouhé dvě minuty. V 54. minutě vrátil svěřencům kouče Rady vedení přesnou hlavičkou Kubista.

Jablonec už těsný náskok udržel, připsal si výhru 2:1 a v tabulce mu patří třetí místo s tříbodovým náskokem na svého sobotního soupeře.

Imad Rondič z Liberce (uprostřed) a (zleva) Vojtěch Kubista a Miloš Kratochvíl z Jablonce.