Ostrava - Bohemians 1:1Bohemka v deseti uhrála v Ostravě remízu

Fotbalisté Ostravy remizovali ve 22. kole první ligy s pražskými Bohemians 1905 1:1. Domácí vedli gólem Davida Buchty, ale hosté navzdory oslabení, v němž hráli od 63. minuty po vyloučení střídajícího Davida Puškáče, srovnali osm minut před koncem hlavičkou dalšího příchozího hráče z lavičky Davida Hufa. Ještě za stavu 0:1 hostující Matěj Hybš neproměnil penaltu.

Zleva Adam Kadlec z Bohemians a Patrick Kpozo z Ostravy

Baník zvítězil v jediném z posledních pěti kol a doma v nejvyšší soutěži nevyhrál pošesté za sebou. Dnes před vlastními diváky alespoň bodoval po sérii čtyř proher a v neúplné tabulce zůstal pátý. „Klokani“ nezvítězili v lize posedmé v řadě, ve čtyřech z posledních pěti duelů remizovali a jsou desátí.

Slezané se podle předpokladů do svého soupeře pustili aktivně, ale jeho obranu dobývali dost lopotně. Opticky měla Ostrava navrch, na vyloženou příležitost ale čekala půlhodinu. A hned z toho byl gól: domácí se rychle prokombinovali do vápna a Buchta akci zakončil dorážkou za rozhozeného Reichla. V ligové sezoně se trefil pošesté a jediný gól mu schází na duo nejlepších týmových střelců Ewerton, Tanko.

Současně s gólem ale domácí přišli o Ewertona, který musel se svalovým zraněním opustit trávník. Tanko po příchodu na trávník už po několika sekundách utekl obraně a překonal Valeše, ale jeho branka kvůli ofsajdu neplatila.

Domácí měli do přestávky ještě jednu šanci, ale ačkoliv byl už Buchta sám před brankářem, ještě volil další zbytečnou přihrávku, kterou hosté odkopli.

Vršovičtí do druhé půle udělali změnu v brance a zraněného Reichla vystřídal Valeš. A brzy se jim naskytla ideální příležitost vyrovnat. Po zásahu videorozhodčího byla nařízena penalta, kterou však Letáček po hodině hry Hybšovi vyrazil.

VAR o pár minut nato znovu vstoupil do děje utkání a tentokrát z toho profitovala Ostrava; střídající Puškáč byl po necelých 10 minutách na trávníku vyloučen za úder do Juroškovy tváře.

Převaha jednoho hráče v poli ale nebyla vůbec vidět. Baník se sice krátce nadechl k náporu, ale Tankův tečovaný pokus skončil na tyči a v 72. minutě Blažkova trefa z voleje nemohla platit znovu kvůli ofsajdu.

Pražané byli nebezpeční i v oslabení. Střídající Huf nejprve nechal vyniknout Letáčka, který jeho pokus vyrazil nad. Avšak z následujícího rohu jeden z hostujících hráčů prodloužil míč u přední tyče a Huf na zadní tyči hlavou skóroval. Spolu s brněnským Řezníčkem nejlepší střelec podzimní části druhé ligy (v dresu Chrudimi) se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé od předloňského dubna. „Klokani“ mají nadále s 18 góly nejhorší útok ligy.

Ostrava se v závěru snažila o tlak, ale bylo v něm už dost křeče a nepřesností, a hosté bod bez komplikací uhájili. Baník od října 2017 v lize s Bohemians ve 13 utkáních po sobě neprohrál, tři z posledních čtyř vzájemných zápasů ale skončily nerozhodně.

22. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky: 32. Buchta – 83. Huf. Rozhodčí: Volek – Podaný, Hurych – Černý (video). ŽK: Blažek, Tanko, Hapal (trenér), Rigo – Kovařík, Hála, Valeš. ČK: 63. Puškáč (Bohemians). Diváci: 8419
Ostrava: Letáček – Juroška (67. Ndefe), Blažek, Lischka, Kpozo – Rigo, Boula – Buchta (87. Miškovič), Šín (87. Šudák), Ewerton (34. Tanko) – Adediran (67. Šehič). Trenér: Hapal
Bohemians: Reichl (46. Valeš) – Hůlka, Vondra, Hybš (79. Huf) – A. Kadlec, Beran, Jindřišek (55. Prekop), Kovařík – Hrubý, Kozák (46. Hála) – Ristovski (55. Puškáč). Trenér: Veselý