Zlín - Ml. Boleslav 1:2Boleslav druhou výhrou po sobě udržela naději na skupinu o titul

21. Douděra 0 : 1
51. Ladra 0 : 2
80. Reiter 1 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 29. kole první ligy ve Zlíně 2:1. O jejich výhře rozhodli brankami David Douděra a Tomáš Ladra, v závěru snížil střídající Rudolf Reiter. Středočeši podruhé za sebou zvítězili a udrželi naději na účast v nadstavbové skupině o titul. Na šestý celek tabulky Hradec Králové ztrácejí bod. "Ševci" tři kola po sobě nevyhráli, ztratili šanci na skupinu o umístění a základní část zakončí na 11. příčce.

Hráči Boleslavi se radují z gólu.

Od úvodu byly na trávníku k vidění zajímavé momenty. Do dvou minut vměstnal dva nebezpečné pokusy domácí záložník Dramé, jednou pálil do gólmana a jednou vedle. Mezi tyče se nevešla ani hlavička Fantiše.

Boleslav zahrozila Smržovou střelou těsně nad a v 16. minutě po spolupráci Matějovského s Douděrou Matejov včas odkopl míč za překonaným Rakovanem. Na další akci této dvojice už ale "Ševci" nezareagovali. Učebnicovou kolmici Matějovského poslal Douděra do sítě a skóroval tak v pátém ligovém utkání po sobě, do kterého zasáhl.

Středočeši po vedoucím gólu ovládli hru, kontrolovali střed pole a byli rychlejší v přechodu do útoku. Po půlhodině mohl přidat pojistku Ladra, ale po přihrávce Matějovského střílel těsně vedle. Dirigent mladoboleslavské hry se ve 38. minutě pokusil ze středového kruhu překonat Rakovana po vzoru českého reprezentanta Schicka na Euru, ale gólman Zlína míč s námahou vytlačil na roh.

Po půlminutě druhé půle měl na hlavě vyrovnání Janetzký, mířil ale vedle. Boleslav pak opět využila mezery v obraně domácích, za niž se dostal Ladra a v 51. minutě překonal podruhé Rakovana.

"Ševci" se nevzdali a snažili se o korekci stavu. Chyběla jim však přesnost ve finální fázi i moment překvapení. Po Dramého střele byl Šeda na místě. Ujala se až v 82. minutě teč střídajícího Reitera po centru od Jawa. Matějovský pak na opačné straně napálil břevno, ale jeho tým už vítězství uhájil. Zlín prohrál teprve podruhé z posledních devíti domácích ligových zápasů.

29. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Branky: 82. Reiter - 21. Douděra, 51. Ladra. Rozhodčí: Radina - Vodrážka, Antoníček. ŽK: Procházka, Vraštil, Hrubý - Dancák, Smrž, Karafiát. Diváci: 2477.
Sestavy:
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov (79. Simerský) - Conde - Dramé (79. Jawo), Hrubý, Janetzký, Fillo (61. Reiter) - Fantiš (61. Čanturišvili). Trenér: Kalivoda.
M. Boleslav: Šeda - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Smrž - Douděra (81. Sladký), Matějovský, Dancák (68. Hlavatý), Ewerton (90.+1 Skalák) - Ladra (68. Škoda). Trenér: Hoftych.