Byl jsem dopředu rozhodnutý, že penaltu kopnu doprostřed, řekl Chorý po výhře nad Slavií

Čtvrtou proměněnou penaltou na podzim z celkových pěti položil základy k nedělní ligové výhře nad Slavií (3:0). Plzeňský útočník Tomáš Chorý využil faulu nedávného parťáka Eduarda Santose na pronikajícího Mosqueru z konce úvodní minuty. „Zápas jsme zaslouženě ovládli," radoval se Chorý, pro kterého to byla šestá trefa v této sezoně v rámci všech soutěží.

Tomáš Chorý si na penaltu věřil. Věděli jsme, že Santos může provést něco hezkéhoVideo: Sport.cz

Až na zaváhání v odvetě 3. předkola Ligy mistrů s Tiraspolem jste proměnil všechny pokutové kopy. Našla Plzeň penaltového specialistu?

Na penaltu jsem určený, věřil jsem si. Byl jsem dopředu rozhodnutý, že ji kopnu doprostřed. Gól nás uklidnil, hrálo se nám pak líp. Bylo otázkou času, kdy si proti oslabenému soupeři připravíme další šanci. Přidali jsme ještě dvě branky.

Součástí taktiky bylo dostat Santose pod tlak, a vyplatilo se, těší Michala BílkaVideo: Sport.cz

Trenér Michal Bílek prozradil, že jste se připravovali právě na Santose.

Byli jsme na něj nachystaní. Věděli jsme, že v zápasech je až přehnaně sebevědomý a může provést něco hezkého. To se potvrdilo hned v první minutě. Udělal penaltu, navíc dostal červenou kartu.

Jak chutná výhra nad Slavií po třech a půl letech?

Náramně. Slavia je český velkoklub, na zápas s ní se vždycky těšíme. Skvělí diváci nás hnali nás za vítězstvím, odměnili jsme je solidním výkonem i vynikajícím výsledkem.

Katastrofální první půle. Nechápu dvojí trest, přiznává Jindřich TrpišovskýVideo: Sport.cz

V posledních dvou kolech jste vstřelil tři góly. Nemrzí vás, že je nyní reprezentační pauza?

Kdepak. Odpočineme si, potom do toho zase vletíme naplno.

Radost v Plzni. Fotbalisté Viktorie slaví, šlágr se Slavií ovládli.

Co říkáte tříbodovému náskoku na druhou Slavii, kdy máte navíc k dobru odložený duel s Brnem. Pomýšlíte už na obhajobu titulu?

Pokud dobře počítám, máme s Viktorkou odehráno osm kol. Bavit se o titulu je tedy hodně předčasné. Je to blbost. Během reprezentační pauzy můžeme zalepit šrámy, pak nás čekají další náročné zápasy.

Kumuluje se únava z náročného programu?

Každý fotbalista raději hraje zápasy než trénuje. Náročný program určitě máme, ale poháry jsme chtěli hrát.