Ml. Boleslav - Slovácko 3:5Ewertonův hattrick jen mírnil krutou porážku

61. Petržela 1 : 5
73. Ewerton 2 : 5
87. Ewerton 3 : 5

26. 9. 2021 18:03

Fotbalisté Slovácka přestříleli v 9. kole první ligy Mladou Boleslav na jejím hřišti 5:3 a upevnili si páté místo v tabulce. Za hosty vstřelil dvě branky Václav Jurečka, po jedné trefě přidali Michal Kohút, Jan Kalabiška a Milan Petržela. Středočechům nestačil ani hattrick Brazilce Ewertona.

Vlevo Milan Petržela ze SlováckaFoto: Dalibor Glück, ČTK

Tým z Uherského Hradiště zvítězil ve třetím z posledních čtyř ligových utkání, Boleslav je naopak po třetí prohře z posledních čtyř kol dvanáctá. Více gólů než v tomto duelu padlo v samostatné historii nejvyšší soutěže jen v devíti zápasech.

Slovácko vstoupilo do utkání odvážně a už v deváté minutě si naskočil na Kalabiškův centr Jurečka, jeho hlavička však letěla těsně vedle. Středočeši odpověděli o chvíli později, kdy nejprve Douděrův náběh zneškodnil gólman Nguyen a následná hlavička Škody mířila nad.

Hosté poprvé udeřili v 17. minutě. Po povedené týmové souhře našel centrující Reinberk před brankou Kohúta a ten otevřel stav zápasu.

Pro domácí bylo o šest minut později ještě hůř. Jurásek odvrátil centr z levé strany jen k nabíhajícímu Jurečkovi a hostující útočník zajistil Slovácku dvoubrankový náskok. Zaskočenou boleslavskou obranu navíc v 26. minutě překonal po rohovém kopu i Kalabiška, jehož hlavička se na cestě do sítě odrazila ještě od tyče.

Domácí kouč Jarolím, který v minulosti trénoval také Slovácko, reagoval na nepříznivý vývoj dvojnásobným střídáním a v závěru první půle se jeho tým dočkal snížení. Po rychlém přechodu do útoku přihrál Škoda před odkrytou branku Ewertonovi a brazilský útočník svou první brankou v sezoně dal Středočechům naději.

Mladoboleslavští se po přestávce vrhli do útoku, ale jak Douděra v 51. minutě, tak ani chvíli nato střílející Fila míč do Nguyenovy branky nedopravili. Hosté čekali především rychlé brejky a v 58. minutě udeřili počtvrté. Kohútovu přihrávku zužitkoval opět Jurečka, a přestože rozhodčí jeho branku neuznal kvůli možnému ofsajdu, po konzultaci s videorozhodčím svůj verdikt přehodnotil. Útočník Slovácka se trefil počtvrté v ligové sezoně.

Po hodině hry navíc další brejk do otevřené obrany zužitkoval i hostující Petržela a zhruba dvě desítky fanoušků Slovácka začalo na boleslavském stadionu skandovat: "Dejte jim deset."

Domácí přeci jen v závěru hrozivé skóre korigovali zásluhou Ewertona. Čtyřiadvacetiletý Brazilec nejprve v 73. minutě uspěl technickým obstřelem a tři minuty před koncem dokonal po podobné akci hattrick. Branku hostujícího Hoffmana pak v nastaveném čase rozhodčí neuznali pro ofsajd.

Boleslav vstřelila sice podruhé za sebou na svém hřišti tři branky, inkasovala však zde z posledních dvou zápasů osmkrát. Slovácko vyhrálo v Boleslavi podruhé za sebou.

Fotbalová liga - 9. kolo:
FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:5 (1:3)
Branky: 45.+2, 73. a 87. Ewerton - 23. a 57. Jurečka, 17. Kohút, 26. Kalabiška, 61. Petržela. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Lakomý - Ondráš (video). ŽK: Matějovský, Karafiát, Fila, Suchý (všichni M. Boleslav). Diváci: 2223.
Boleslav: Halouska - Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek - Dancák (28. Fila), Matějovský (65. Smrž) - Ewerton, Hlavatý, Stránský (28. Ladra) - Škoda (65. L. Mašek). Trenér: Jarolím.
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Petržela (74. Navrátil), Havlík, Sadílek (90.+1 Šimko), Kohút (74. Mareček), Holzer (79. Vecheta) - Jurečka (79. Tomič). Trenér: Svědík.

Souhrn z výsledků:
1.12.2021 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná Bohemians 1905 - Karviná Odloženo
20211201T18 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Karviná
Bohemians 1905
Karviná
Včera základní část - 16. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 Plzeň - Bohemians 1905 6 : 0
20211127T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Bohemians 1905
Plzeň
Včera základní část - 16. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Baník Ostrava Ostrava Zlín - Ostrava 2 : 2
20211127T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
Včera základní část - 16. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Sigma Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc 1 : 5
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
Včera základní část - 16. kolo Budějovice SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko Slovácko Budějovice - Slovácko 3 : 2
Budějovice vs. Slovácko
Budějovice
Slovácko
24.11.2021 základní část - 12. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Baník Ostrava Ostrava Karviná - Ostrava 1 : 2
20211124T17 : 00:00+0000
Karviná vs. Ostrava
Karviná
Ostrava
21.11.2021 základní část - 15. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Jablonec Jablonec Slavia - Jablonec 5 : 0
20211121T18 : 00:00+0000
Slavia vs. Jablonec
Slavia
Jablonec
21.11.2021 základní část - 15. kolo Teplice FK Teplice - FK Pardubice Pardubice Teplice - Pardubice 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Hradec FC Hradec Králové - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Hradec - Karviná Vsadit
20211128T15 : 00:00+0000
Hradec vs. Karviná
Hradec
Karviná
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Jablonec FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Jablonec - Ml. Boleslav Vsadit
Jablonec vs. Ml. Boleslav
Jablonec
Ml. Boleslav
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Teplice Teplice TV Tipsport Slavia - Teplice Vsadit
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice
dnes 18 : 00 základní část - 16. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Sparta - Liberec Vsadit
20211128T18 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
1.12. Odloženo základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Bohemians 1905 - Karviná Vsadit
Karviná
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Karviná MFD OKD Karviná - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karviná - Sparta Vsadit
20211204T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Liberec FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové Hradec TV Tipsport Liberec - Hradec Vsadit
Liberec vs. Hradec
Liberec
Hradec
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Teplice FK Teplice - Fastav Zlín Zlín TV Tipsport Teplice - Zlín Vsadit