Teplice - Zlín 2:1Fila sestřelil Zlín, Teplice slaví

36. Fila 1 : 0
60. Slončík 1 : 1
62. Fila 2 : 1

Fotbalisté Teplic v 20. kole první ligy zdolali na svém hřišti 2:1 Zlín. Domácím zařídil vítězství v úvodním utkání jarní části sezony dvěma góly v 36. a 62. minutě útočník Daniel Fila, za hosty se trefil v 59. minutě střídající záložník Tom Slončík. Severočeši uspěli v nejvyšší soutěži po třech duelech a jsou na desátém místě neúplné tabulky, navíc odehráli o zápas méně. „Ševci“ zůstali předposlední o skóre před Českými Budějovicemi, proti kterým mají utkání k dobru.

Hráči Teplic se radují z gólu, i druhou branku si připsal Fila

„Skláři“ bodovali doma v lize po dvou utkáních a nedělnímu soupeři nepodlehli na svém hřišti v 17. zápase v řadě. Zlín nenavázal na výhru 2:1 z úvodního vzájemného duelu této sezony ani na triumf 4:0 nad Hradcem Králové v posledním kole podzimní části.

Domácí kouč Zdenko Frťala zařadil do základní sestavy i zimní posily z pražské Slavie obránce Kričfalušiho a levého halfbeka Labíka. Rovněž zlínský trenér Bronislav Červenka vsadil od začátku na dvě nové tváře. Na hrotu útoku nastoupil host ze Sparty Schánělec a ve středu pole zahájil zápas ghanský záložník Nombil.

Úvodní půlhodina zápasu nabídla nervózní fotbal plný nepřesností a osobních soubojů. První šance i střela na bránu přišla až v 36. minutě, a hned se změnilo skóre. Bílkův centr propadl na zadní tyč k Filovi, který zblízka z voleje zakončil.

Fotbalisté Teplic přivítali Zlín

Navzdory vytrvalému dešti a těžkému terénu se úroveň hry po změně stran zvedla. Nejhorší defenziva soutěže (44 gólů) mohla inkasovat znovu už po 14 sekundách po návratu z kabin. Senegalský útočník Gning připravil vyloženou šanci pro Trubače, toho ale skvělým zákrokem vychytal brankář Dostál a Labík z následné dorážky vysoko přestřelil.

Zlínští poprvé prověřili Grigara v 58. minutě, Slončíkovu ránu z přímého kopu vyrazil domácí brankář na roh. Ten hosté rozehráli nakrátko, míč se dostal znovu ke Slončíkovi a devatenáctiletý záložník přesnou střelou z 20 metrů zaznamenal druhou trefu v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže. Čtvrtý ligový zásah v kariéře oslavil před sektorem pro hostující fanoušky, který ale byl dnes zcela prázdný.

V 62. minutě Gning na pravé straně obral o míč kamerunského stopera Didibu, prudkou přihrávkou do malého vápna našel Filu a ten do prázdné brány pohodlně vrátil domácím vedení. Útočník reprezentace do 21 let, který na severu Čech hostuje ze Slavie, se čtvrtým gólem v ligové sezoně posunul do čela týmové tabulky střelců. Dva góly v ligovém zápase dal podruhé v kariéře, poprvé se mu to povedlo loni v květnu rovněž doma proti Zlínu (2:1).

Navýšit skóre mohl v 83. minutě Mičevič, jehož hlavička po rohu proletěla těsně vedle tyče. Vzápětí neuspěl sám před Dostálem ani střídající egyptský útočník Jásir. Severočechy to ale nemuselo mrzet, „Ševci“ si v závěru utkání už žádnou gólovou šanci nevypracovali. Vzájemný zápas tak počtvrté v řadě skončil výsledkem 2:1 pro domácí mužstvo.

20. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice–FC Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 36. a 62. Fila – 59. Slončík. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Lakomý – Berka (video). ŽK: Labík 0 González. Diváci: 3086.
Teplice: Grigar – Kričfaluši, Knapík, Mičevič – Bílek (78. Urbanec), Mareček, Trubač (90.+1 Hronek), Beránek, Labík – Fila (78. Jásir), Gning (86. Čerepkai). Trenér: Frťala.
Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Didiba, Fantiš (55. González) – Bužek, Nombil (55. Slončík) 0 Vukadinovič (84. Reiter), Janetzký (68. Ikugar), Bartošák – Schánělec (84. Pidro). Trenér: Červenka.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.