Slavii spasila branka v poslední minutě nastavení! Bohemka zachránila remízu, Teplice slaví

Po sobotních pěti duelech pokračovala nejvyšší česká fotbalová soutěž zbývajícími třemi zápasy 20. kola. Hradec Králové přišel o dvoubrankový náskok a s pražskými Bohemians remizoval 2:2, ve druhém utkání si Teplice poradily se Zlínem 2:1. V posledním nedělním zápase díky gólu v poslední minutě nastavení porazila Slavia Jablonec 4:3.

Zleva brankář Aleš Mandous ze Slavie a Václav Jurečka ze Slavie po konci utkání.

Do první obrovské šance zápasu mezi Hradcem Králové a Bohemians se dostali v 7. minutě hosté, Kovařík ale v ideální pozici minul domácí branku. A pětatřicetiletý útočník hrál hlavní roli i v další šanci Klokanů, s jeho bombou doprostřed branky si Zadražil poradil. Votroci se poprvé připomněli v 25. minutě, Kučerova hlavička ale Reichla zaskočit nemohla. Velká chvíle pro domácí přišla po půlhodině hry, kdy si Čmelíkův centr našel Čihák a přesnou hlavičkou poslal Hradec do vedení.

Podruhé rozjásal v 74. minutě fanoušky Vašulín, který z bezprostřední blízkosti zdvojnásobil náskok Hradce. Pražané však utkání nezabalili. Už o šest minut později jim vrátil naději Shejbal, který využil přesnou Beranovu přihrávku a zblízka snížil na jednobrankový rozdíl. A to nebylo vše. Devětadvacetiletý záložník šokoval domácí fanoušky i fotbalisty o další tři minut později, kdy ranou z pokutového území k tyči podruhé překonal Zadražila a uzavřel skóre na konečných 2:2.

Fotbalisté Hradce Králové přivítali ve 20. kole pražské Bohemians

Fila zajistil Teplicím výhru

Velkou nudu nabídl první poločas zápasu mezi domácími Teplicemi a Zlínem. První a jediná akce, která stála za to, přinesla také úvodní branku. V 36. minutě se do Bílkova centru upřel Fila a přesnou střelou k tyči nedal Dostálovi šanci.

Hosté se vyrovnání dočkali po hodině hry, kdy své střelecké štěstí vyzkoušel Slončík a ranou ze střední vzdálenosti srovnal. Radost Ševců však trvala pouhé dvě minuty, do hlavní role se pasoval opět Fila, který využil přesné Gningovi přihrávky a zajistil Teplicím výhru 2:1.

Hráči Teplic se radují z gólu, i druhou branku si připsal Fila

Slavii spasil Jurečka

Neuvěřitelná přestřelka se odehrála v úvodních pětadvaceti minutách zápasu mezi Slavií a Jabloncem. Favorita poslal do vedení po krásné přihrávce Ševčíka už ve 3. minutě Wallem, hosté však nechali domácí fandy slavit jen dvě minuty, než srovnal do odkryté sešívané branky Chanturishvili. Uběhlo dalších šest minut a norský záložník se prosadil podruhé, když po centru Masopusta překonal Hanuše pro změnu hlavou.

Tentokrát Severočeši ponechali domácím pocit z vedení tři minuty, než na 2:2 srovnal Chramosta. Na další branku si fanoušci v zaplněném Edenu museli počkat „nezvyklých“ deset minut, kdy potřetí vrátil vicemistrovi vedení nekompromisní ranou Jurečka.

Druhý poločas začal v podobném duchu, jako probíhal ten první. Běžela 48. minuta, když Pleštil, který si naběhl na kolmý pas za domácí obranu, našel před brankou nikým nehlídaného Martince a bylo znovu vyrovnáno. Slavia se klíčové branky dočkala v poslední minutě sedmiminutového nastavení, když se po rohovém kopu prosadil hlavičkou Jurečka a rozhodl o výhře sešívaných 4:3.

Slavia – Jablonec 4:3
Branky: 3. a 11. Wallem, 25. a 90.+7. Jurečka – 5. Chanturishvili, 15. Chramosta, 48. Martinec