Plzeň doma vydřela těsnou výhru a vede ligu. Zlínský finiš vystrašil Spartu, i ta ale bere tři body

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v sobotním utkání 21. kola nejvyšší soutěže nad Libercem 2:1 a v neúplné tabulce poskočili na první místo o bod před Slavii. Pražané ale mají nedělní duel se Slováckem k dobru. Sparta vyhrála na půdě Zlína 3:2. Tým Briana Priskeho vedl už 3:0, ale nakonec se o výhru bál. Bohemians remizovali s Brnem 1:1, když se za hosty trefil kanonýr Jakub Řezníček. Doma nevyhrála ani Mladá Boleslav, s Českými Budějovicemi hrála nerozhodně 2:2.

Gólová radost v podání fotbalistů Viktorie Plzeň během utkání 21. kola Fortuna ligy.

Předposlední Zlín vedl do bitvy se Spartou trenér Pavel Vrba, jenž na pražské Letné také působil. Ševci na podzim remizovali v hlavním městě 0:0, doma však rychle nabrali manko. Do přestávky 0:2, pak inkasovali i třetí gól a zdálo se, že Pražané zaknihují další jasné vítězství. Opak byl pravdou. Zlín se nadechl ke vzdoru a dvěma trefami šlágr zdramatizoval. Na vyrovnání už ale domácí tým nedosáhl.

Mladá Boleslav byla v prvním poločase lepším týmem a šla do vedení gólem Kušeje. Ten obešel gólmana Janáčka a zakončil do prázdné brány. Krátce před koncem poločasu přišla ojedinělá šance hostujícího celku. Suchomel zahrál rukou ve vápně a sudí Batík nařídil po konzultaci s videorozhodčím pokutový kop. Šeda sice vystihl směr střely, na Čoličův pokus ale nedosáhl.

Slavia by si měla vyměnit stopera s Plzní. Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Domácím vrátil vedení po necelé hodině hry Kubista, ale z vítězství se Středočeši radovat nemohli. V 78. minutě gólman Šeda po centru z rohového kopu podklouzl a Králik hlavou trefil odkrytou bránu.

Bohemians na domácí půdě v Ďolíčku s Brnem neprohrávají. Klokani to potvrdili v sobotu, kdy se Zbrojovkou remizovali 1:1. Hosté tak čekají na výhru v hlavním městě už deset zápasů. Zelenobílí udeřili krátce po přestávce po zásahu Prekopa, radost z výhry jim ale vzal nejlepší střelec ligy Řezníček.

Studio s Folprechtem, Vozábalem a Rezkem
Všechny sobotní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Sobotní studio moderátora Davida Sobiška začíná ve 14:30, jako expert se představí Zdeněk Folprecht. K hlavnímu šlágru Plzeň vs. Liberec od 18:00 pak do studia dorazí dvojice expertů Martin Vozábal a Jan Rezek. Sestřih všech sobotních odehraných utkání 21. ligového kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Západočeský obhájce titulu po porážce na Slovácku potřeboval nutně zabrat v bitvě s Libercem a nakonec se mu to povedlo. Plzeň dostal po šťastném odrazu do vedení Kopic. Poločasové vedení ale chvíli po pauze smazal přízemní ranou Tupta a zadělal na drama. Viktoriáni nakonec ale po zásahu Mosquery urvali tři body a v tabulce přeskočili vedoucí Slavii.