Fotbalisté Bohemians si v Tipsport lize opět zastříleli, zvítězila i Olomouc

Fotbalisté Bohemians 1905 si v přípravě znovu zastříleli proti druholigovému soupeři. Pražané v závěrečném třetím utkání Tipsport ligy deklasovali Žižkov 6:0 a navázali na drtivou výhru 7:0 nad Vlašimí. Ve stejném turnaji zvítězila i Olomouc, která porazila Prostějov 3:2. Ostrava na úvod přípravy remizovala s lídrem druhé ligy Vyškovem bez branek, Karviná inkasovala v Žilině sedm gólů a prohrála v přestřelce 4:7. Pardubice rozdrtily Vlašim 5:0.

Fotbalisté Bohemians na archivním snímku

Žižkov v týdnu nečekaně přestřílel Jablonec 5:3, další souboj s prvoligovým soupeřem ale odnesl debaklem. O branky „Klokanů“ se postaralo šest různých střelců. Stínem zápasu pro Bohemians byla dvě vynucená střídání, ze zdravotních důvodů museli odstoupit Köstl a Jánoš. Pražané ve skupině B Tipsport ligy ve třech zápasech neinkasovali a se sedmi body a skóre 13:0 mají stále šanci na obhajobu prvenství.

Celkový vítěz vzejde ze společné tabulky. Kvůli zmrzlé umělé trávě byly odloženy oba dnešní zápasy skupiny A v Mladé Boleslavi, kde se měly nejprve utkat domácí tým s Chrudimí a poté Teplice s Varnsdorfem.

Na plný počet devíti bodů mohou dosáhnout už jen Chrudim a Olomouc. Sigma ve skupině D porazila druholigový Prostějov 3:2, vítěznou branku dal Ebrima Singhateh, jenž skóroval poprvé po zimním příchodu na Hanou. V prvním utkání Olomoučtí zdolali Opavu, přestože nasadili B-tým. „Áčko“ bylo v té době ještě na soustředění na Maltě, kde vyhrálo tamní turnaj Tipsportu pro čtyři mužstva.

„S utkáním jsem spokojen, i co se týče kvality. Pro nás je teď důležité, abychom v zápasech, kdy o tolik nejde, předvedli dobrý fyzický výkon. Tohle proti Prostějovu určitě bylo. Negativum jsou dva obdržené góly, které byly zbytečné, vítězství mohlo být daleko vyšší,“ citoval klubový web trenéra Sigmy Václava Jílka.

Pardubice ve stejné skupině jako Bohemians po bezbrankovém poločase rozdrtily Vlašim 5:0. Východočechům zůstala teoretická šance na prvenství v turnaji. Zlín ve skupině C prohrál s druholigovým Brnem 1:2 a Tipsport ligu zakončil s jedním vítězstvím a dvěma porážkami.

„Hned po první situaci jsme dostali gól, ale kluci se během pěti minut zvedli. Pak měl první poločas úroveň, líbilo se mi to. Soupeře jsme do přestávky nepustili už k ničemu, ale finální fáze není přesná. Do druhého poločasu jsme vstoupili zmrzle, už to nebylo moc dobré. Soupeř nám dal z třetího momentu gól a my už se do hry moc nedostali,“ řekl zlínský trenér Bronislav Červenka.

Ostrava nastoupila k jedinému přípravnému utkání v domácích podmínkách, zbytek zápasů odehraje na soustředění v Turecku. Baník měl proti Vyškovu řadu šancí, ale skórovat nedokázal.

„Jsem rád, jak to kluci po skoro třítýdenní tvrdé přípravě odpracovali. Měli jsme dost zajímavých situací, hlavně ve druhé půli jsme to mohli asi rozhodnout. Ale v této fázi to o výsledku není,“ řekl trenér Baníku Pavel Hapal.

Karviná po pátečním nečekaném vítězství 3:2 v Zabrze odehrála v Žilině povedený první poločas (2:2), po změně stran ale pětkrát inkasovala. Za slezského nováčka nejvyšší soutěže se při porážce 4:7 blýskl hattrickem Adeleke Akinyemi.

„Opět jsme měli výborný první poločas a šli do zaslouženého dvougólového vedení. Ale po našem autovém vhazování a penaltě, která podle mě nebyla, to najednou bylo 2:2. Do druhého poločasu jsme udělali změny a ani se mi to nechce komentovat. Musíme si to interně probrat, protože dostat pět gólů za poločas je špatná vizitka,“ řekl po souboji s krajany slovenský trenér Karviné Juraj Jarábek.

Jablonec si částečně spravil reputaci po kolapsu obrany v zápase s Žižkovem a divizní Velké Hamry přestřílel 5:2. Dvakrát se po změně stran trefil Náprstek, premiérový gól za A-tým si připsal další mladík Gaši.

„Těžko se mi to hodnotí, s fotbalem to nemělo nic moc společného. Bylo to zmrzlé a my jsme rádi, že jsme to přežili. Měl jsem o hráče strach, nechtěl jsem po nich, aby chodili do nějakých šprajců. Ještě se navíc hrálo na menším hřišti, moc nám to nedalo,“ řekl jablonecký trenér Radoslav Látal.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:
Skupina D (Prostějov):
Prostějov - Sigma Olomouc 2:3 (0:1)
Branky: 50. a 87. Matoušek - 12. Emmanuel, 56. Juliš, 60. Singhateh.
Sestava Olomouce:
I. poločas: Macík - Křišťál, Matys, Novák - Zifčák, Langer, Pospíšil, Sláma - Vodháněl, Emmanuel - Růsek.
II. poločas: Macík - Chvátal, Vraštil, Pokorný, Elbel - Dele, Zorvan - Fortelný, Fiala, Singhateh - Juliš. Trenér: Jílek.
Skupina B (Horní Počernice):
Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 6:0 (3:0)
Branky: 9. Kozák, 43. Puškáč, 44. Dostál, 50. Matoušek, 68. Mužík, 76. Hůlka.
Sestava Bohemians:
I. poločas: Soukup - Köstl (40. Hůlka), Křapka, M. Kadlec - Dostál, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Kozák, Mužík - Puškáč.
II. poločas: Soukup - Hůlka, Vondra, M. Kadlec - Mužík (75. Lehovec), Jánoš (56. Farkaš), Beran, Hybš - Matoušek, Prekop - Ristovski. Trenér: Veselý.
FK Pardubice - Vlašim 5:0 (0:0)
Branky: 57. Surzyn, 65. Brdička, 68. Kissiedou, 80. Pikul, 82. Černý.
Sestava Pardubic:
I. poločas: Budinský - Mareš, Kukučka, Ortiz, Icha - Darmovzal - Daněk, Hlavatý, Míšek, Patrák - Huf.
II. poločas: Budinský - Tischler, Lupač, Ortiz (62. Jindra), Icha (62. Donát) - Kissiedou - Brdička, Hlavatý (62. Pikul), Surzyn, Daněk (62. Mukwelle) - Huf (62. Černý). Trenér: Kováč.
Skupina C:
FC Zlín - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 22. Janetzký - 1. Juritka, 50. Alijagič.
Sestava Zlína: Dostál - Fantiš, Cedidla, Didiba, Čelůstka (73. Jura) - Reiter, Bužek (79. Kulíšek), Janetzký (62. Švach), Vukadinovič (67. Polášek) - Ikugar (62. Chibuike), Achvlediani (55. Bobčík). Trenér: Červenka.
Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 12. Mosquera.
Sestava Plzně:
I. poločas: Jedlička - Řezník, Hranáč, Jemelka - Kopic, Kalvach, Červ, Cadu - Vydra, Tamm, Mosquera.
II. poločas: Tvrdoň - Dweh, Hejda, Paluska - Holík, Valenta, Červ, Traoré, Cadu (60. Havel) - Šulc - Kliment. Trenér: Koubek.
Baník Ostrava - Vyškov 0:0
Sestava Ostravy:
I. poločas: Letáček - Rusnák, Blažek, Pojezný, Šehič - Buchta, Miškovič, Šín, Šudák - Kubala - Tanko.
II. poločas: Markovič - Měkota, Frydrych, Lischka - Juroška, Rigo, Grygar, Madleňák - Adediran, Klíma - Almási. Trenér: Hapal.
FK Jablonec - Velké Hamry 5:2 (1:0)
Branky Jablonce: 59. a 80. Náprstek, 25. Chramosta, 49. F. Souček, 77. Gaši.
Sestava Jablonce:
I. poločas: Kotlín - Karban, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Kanakimana, Houska, Kubín, Pleštil - Chramosta, Krulich.
II. poločas: Myška - Karban, Štěpánek, Martinec, Čanturišvili - Gaši, F. Souček, Kratochvíl, Náprstek - Velich, Drchal. Trenér: Látal.
Žilina - MFK Karviná 7:4 (2:2)
Branky: 36. Gidi, 39. Bille z pen., 47. Ilko, 51. Sauer, 59. Essomba, 73. Jambor, 84. Ďatko - 19., 58. a 62. Akinyemi, 24. Ezeh.
Sestava Karviné: Lapeš (46. Ciupa) - Traoré, Krčík (46. Ojora), Čurma - Ezeh (65. Kačor), Moses, Boháč (75. Vinicius), Memič (46. Papalelé) - Ayaosi (46. Ražnatovič) - Vinicius (46. Kauan Carneiro), Akinyemi (75. Ezeh). Trenér: Jarábek.