Hradec Králové - Šachtar 2:0Fotbalisté Hradce v generálce na ligu porazili Šachtar Doněck

Fotbalistům Hradce Králové se výborně povedla generálka na jarní část sezony a v posledním utkání tureckého soustředění porazili Šachtar Doněck 2:0. Obě branky úřadujícím ukrajinským mistrům vstřelil Ondřej Šašinka. Svěřenci trenéra Václava Kotala zakončili zimní přípravu bez porážky.

Daniel Vašulín z Hradce Králové během utkání 11. kola Fortuna ligy se Spartou

Šašinka otevřel skóre ve 22. minutě pohotovou přízemní střelou. Šachtar po změně stran sahal po vyrovnání, ale defenziva „Votroků“ tlak favorita přečkala. Královéhradecký útočník Šašinka se poté znovu prosadil v 66. minutě, kdy z dálky překvapil brankáře. Dvanáctý tým prvoligové tabulky odstartuje jarní část nejvyšší soutěže v neděli 11. února doma s Bohemians 1905.

„Vítězství si ceníme, protože Šachtar, jak všichni víme, hraje evropské poháry. Myslím si, že jsme podali zodpovědný výkon. Pro nás je rozhodující, abychom dokázali takový výkon zopakovat i v prvním mistrovském utkání s Bohemians,“ řekl trenér Kotal klubovému webu.

„Po posledních utkáních jsme kritizovali hráče, že málo zakončují. Jsem rád, že to dneska vzal i Šáša (Šašinka) na sebe. Víme, že má velmi dobré zakončení, takže to jenom potvrdil,“ přidal kouč Hradce.

Olomouc remizovala s dánským Vejle 1:1. Sigmu poslal do vedení v 85. minutě Ebrima Singhateh z penalty, v nastaveném čase vyrovnal Victor Lind. Hanáci ani ve druhém zápase v Turecku nezvítězili, minule podlehli Ludogorci Razgrad 1:3. Olomoučtí vstoupí do ligového jara za týden v Liberci.

„Důležitost výsledků přijde hlavně v sezoně, dnes jsme ale zklamaní. Chtěli jsme soustředění zakončit vítězně. Jednoduchou matematikou to dnes bylo 6:0 na čisté šance, výsledek je ale 1:1. Soupeř dal gól ze střely, která byla tečovaná, jinak ani nešla na bránu. My jsme své šance zahazovali, bohužel proto nejsme vítězní,“ uvedl trenér pátého mužstva tabulky Václav Jílek.

Bohemians 1905 na závěr tureckého soustředění podlehli CSKA Sofia 1:2 a utrpěli první porážku v zimní přípravě. Bulharský vicemistr si vytvořil dvoubrankový náskok, „Klokani“ v 85. minutě už pouze snížili díky Matyáši Kozákovi.

Zlín zdolal Dunajskou Stredu na jejím stadionu 1:0 a v přípravě zvítězil po třech bezbrankových remízách. Utkání opět směřovalo k výsledku 0:0, ale v 85. minutě rozhodl Jakub Černín. „Ševci“ se tak úspěšně naladili na zápas v Teplicích, který sehrají v neděli 11. února.

Karviná doma porazila Skalici 2:1 a v přípravě vyhrála počtvrté za sebou. Všechny branky padly až v závěrečné půlhodině. Na vedoucí gól Emmanuela Ayaosiho sice odpověděl v 84. minutě Adam Morong, ale krátce nato Slezanům zařídil vítězství Amar Memič. Karvinský nováček příští sobotu přivítá úřadujícího mistra a lídra tabulky Spartu Praha.