Fotbalisté Ostravy v přípravě vyhráli ve Skalici, Brno po obratu zdolalo Austrii

Fotbalisté Ostravy v úvodním utkání zimní přípravy zvítězili ve Skalici 2:0. Klíčový útočník Baníku Ladislav Almási si ale poranil kotník a čeká ho vyšetření. Brno ve Vídni proti Austrii dotáhlo tříbrankové manko a vyhrálo 4:3. Slovácko na soustředění v Turecku rozdrtilo 5:0 Haaksbergen z nizozemské čtvrté nejvyšší soutěže.

Trenér Pavel Hapal před lavičkou Baníku Ostrava.

Ostravští proti předposlednímu celku slovenské ligy v prvním poločase neskórovali. Ve 26. minutě musel ze hry odstoupit Almási. "Slovenský útočník se vrací do Ostravy a ve středu se podrobí vyšetření magnetickou rezonancí, které by mělo určit přesnou diagnózu," uvedl slezský klub na twitteru.

Svěřenci trenéra Hapala o triumfu nad Skalicou rozhodli ve druhém dějství. V 61. a 70. minutě se trefili Buchta a Brazilec Cadu.

Zbrojovka zdolala Austrii

Zbrojovce se ve Vídni nepovedl začátek a už v úvodních 19 minutách domácí Fischer nastřílel hattrick. Ještě do přestávky ale za prvoligového nováčka snížili Ševčík s Hladíkem.

Brňané dokonali velký obrat ve druhém poločase. V 68. minutě srovnal Nečas a v 85. minutě zápas rozhodl Blecha. Zbrojovka navázala na minulý vzájemný duel z roku 2018, kdy na hřišti Austrie zvítězila 2:0.

Slovácko si v úvodní půli vytvořilo proti Haaksbergenu dvoubrankový náskok díky Brandnerovi a Vechetovi. Po změně stran mužstvo z Uherského Hradiště přidalo další tři góly. Dvakrát skóroval Estonec Sinjavskij a jednou Šašinka.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:
1. FC Slovácko - HSC Haaksbergen (Niz.) 5:0 (2:0)
Branky: Sinjavskij 2, Brandner, Vecheta, Šašinka.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Fryšták - Reinberk, Šimko, Kadlec, Duskí - Daníček, Brandner, Kim Sung-pin, Kohút, Juroška - Vecheta.
II. poločas: Borek - Kalabiška, Hofmann, Tomič - Šuvalija, Havlík, Trávník, Holzer, Sinjavskij - Šašinka, Mihálik. Trenér: Svědík.
MFK Skalica - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 61. Buchta, 70. Cadu.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Hrubý - Juroška, Lischka, Pojezný, Šehič - P. Jaroň, Šín, Kaloč, Miškovič, Plavšič - Almási (26. Smékal).
II. poločas: Letáček - Sanneh, Říha, Frydrych, Ndefe - Cadu, Buchta, Boula, Klíma, Smékal - Tijani. Trenér: Hapal
Austria Vídeň - Zbrojovka Brno 3:4 (3:2)
Branky: 14., 15. a 19. Fischer - 20. Ševčík, 45. Hladík, 68. Nečas, 85. Blecha.
Sestava Brna:
I. poločas: Berkovec - Hrabina, Štěrba, Šural, Granečný - Texl, Fousek - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček.
II. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Hlavica, Divíšek - Blecha, Souček - Matejov, Pachlopník, Falta - Nečas. Trenér: Dostálek.