Fotbalisté Slovácka v přípravě v Turecku prohráli s Rapidem Vídeň

Fotbalisté Slovácka prohráli v přípravném utkání na soustředění v Turecku s Rapidem Vídeň 1:2. Po bezbrankovém poločase poslal celek z Uherského Hradiště v Beleku do vedení Petr Reinberk, ale šestý tým rakouské ligy otočil stav ze dvou penalt.

Stanislav Hofmann (vlevo) a Michal Kadlec ze Slovácka na archivním snímku

Slovácko v prvním poločase dostalo míč do sítě, ale turečtí rozhodčí usoudili, že předtím už byl Kohút s míčem mimo hřiště. Na opačné straně Rapid v úvodním dějstvím hned dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Góly začaly paradoxně padat až poté, co po změně stran začalo velmi hustě pršet. Nová posila Slovácka rakouský útočník Kvasina nejprve proti krajanům neproměnil penaltu, ale v 59. minutě už poslal čtvrtý tým české ligy do vedení Reinberk hlavičkou s odrazem o protihráče.

Turecký rozhodčí pak ale nařídil dva pokutové kopy na opačné straně a gólmana Heču překonali v 69. minutě Mayulu i v poslední minutě Kaygin. Slovácko na kempu v Turecku po úvodní remíze 1:1 s rumunským týmem Universitatea Craiova nezvítězilo ani v druhém duelu.

Přípravné fotbalové utkání v Beleku (Turecko):
1. FC Slovácko – Rapid Vídeň 1:2 (0:0)
Branky: 59. Reinberk - 69. Mayulu z pen., 90. Kaygin z pen.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Fryšták - Hofmann, Holásek, Kalabiška - Blahút, Daníček, Mihálik, Kohút, Sinjavskij - Cicilia, Vecheta.
II. poločas: Heča - Reinberk, Srubek, Kadlec - Petržela, Havlík, Trávník, Holzer (76. Holásek) - Kim Sung-pin, Juroška - Kvasina. Trenér: Svědík.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.