Gól Slavie posvětil VAR, sešívaní těsně vyhráli a vedou ligu. Olomoucký kolaps pomohl Plzni

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v nedělním utkání 5. kola nejvyšší soutěže nad Sigmou Olomouc 2:1. Hanáci na půdě favorita vedli, ale v nastaveném čase první půle dvakrát inkasovali a domů odjeli bez bodového zisku. Hradec Králové zvítězil nad Zlínem 2:0 a poslal jej na dno tabulky. První výhry v sezoně se dočkali fotbalisté Českých Budějovic, když zdolali pražské Bohemians jasně 3:0. Sešívaní večer vyhráli nad Baníkem Ostrava 1:0. Gól útočníka Tijani posvětil VAR a Pražané se posunuli na první místo tabulky před Spartu, když ještě v novém ročníku nejvyšší soutěže neztratili ani bod.

Gólová situace v utkání 5. kola Fortuna ligy mezi Slavií Praha a Baníkem Ostrava. Branku vstřelil slávista Tijani.

Plzeň po nepovedném vstupu do sezony pokračuje ve vítězném tažení. V pátém kole Viktoria doma zdolala po obratu Olomouc 2:1 a vystřídala soupeře na třetím místě aktuální tabulky.

Hosty poslal do vedení ve 27. minutě Juraj Chvátal, ale ještě v nastavení úvodního poločasu otočili výsledek kapitán Lukáš Hejda a Pavel Bucha po dvou přihrávkách Cadua. V 87. minutě byl vyloučen olomoucký náhradník Lukáš Vraštil. Západočeši zvítězili ve třetím ligovém a celkově šestém soutěžním utkání za sebou. Sigma nebodovala po sérii tří výher a je čtvrtá.

Studio s Rajnochem, Rosou a Matušovičem
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Davida Sobiška začíná ve 14:30, jako expert se představí Honza Rajnoch. K večernímu zápasu Slavia Praha - Baník Ostrava pak do studia dorazí dvojice expertů Antonín Rosa a Miroslav Matušovič. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 5. kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal pořad F:INITO.

Hradec Králové na novém stadionu válí. Votroci v premiéře nasázeli Českým Budějovicím pět branek a slavili tři body po výhře 5:1, teď v duelu se Zlínem bylo gólové menu skromnější. Hradec vyhrál 2:0.

Hradec Králové má konečně nový stadion. Kam může celý klub tato skutečnost posunout?Video: Sport.cz

Východočechy poslal do vedení v první minutě nastavení úvodního dějství obránce Adam Gabriel, jenž se trefil premiérově v ligové sezoně. Pojistku přidal v 74. minutě další bek Daniel Horák. Zlín se propadl s jediným bodem na poslední místo.

O první body v ročníku usilovaly České Budějovice a v duelu proti Bohemians 1905 byli úspěšní. Jihočeši šli do duelu se 17 inkasovanými góly, což je pasovalo do role týmu sesuverénně nejhorší defenzivu. Tentokrát ale defenziva Dynama fungovala na jedničku.

Hrdina fotbalového Dynama České Budějovice Quadri Adediran.

A když se v nastavení první půle prosadil Quadri Adedirana a poslal Dynamo do vedení, Jihočeši ožili. Po pauze dalšími dvěma trefami zvýraznili náskok a poprvé v sezoně mohli slavit výhru. Klokany v nejvyšší soutěži porazili již čtyřikrát po sobě.

Slavia v lize s Ostravou potřinácté za sebou bodovala a doma v nejvyšší soutěži neprohrála už 21 utkání. Zápas před 19 tisícovkami diváků rozhodl ve 47. minutě Muhamed Tijani, letní posila červenobílých z Baníku.

Pražané se tak vítězně naladili na čtvrteční úvodní domácí zápas závěrečného 4. předkola Evropské ligy s Luhanskem. Slezané venku i potřetí v sezoně nejvyšší soutěže prohráli a v tabulce jim patří 12. příčka. Nepomohla jim ani podpora hokejové hvězdy Davida Pastrňáka v ochozech.