Bohemians 1905 - Teplice 4:0Hotovo za dvacet minut. Klokani při ligovém restartu roznesli Teplice

12. Jindřišek (penalta) 1 : 0
21. Hronek 2 : 0
65. Nazarov (vlastní) 3 : 0
90. Vacek 4 : 0

Robert NeumannSport.czPrávo
27. 5. 2020 19:55

Dva rychlé údery se zásadně podepsaly pod pohodlnou výhru fotbalistů Bohemians 1905 nad Teplicemi (4:0). Góly klokanů ve středečním duelu 25. kola první ligy obstarali Jindřišek z penalty, Hronek a v závěru Vacek. Třetí branku si nebozí hosté vstřelili sami Knapíkem. Klokani po zaslouženém triumfu zvýšili šanci na účast ve druhé nadstavbové skupině.

Hráči Bohemians se radují z gólu Petra Hronka (vlevo přijímá gratulaci) proti Teplicím. Foto: Vít Šimánek, ČTK

Za normálních okolností by byl Ďolíček v extázi. Klokani na soupeře vlétli, kousali, štípali, nutili ho k chybám. Dvě z nich během úvodní fáze zápasu dokázali potrestat. Z té první, kdy Kodeš před zraky hlavního arbitra judistickým chvatem složil v malém vápně Pulkraba, profitoval kapitán Jindřišek. Pokutový kop s přehledem proměnil, Grigar skočil na opačnou stranu.

V 21. minutě pak chyboval v rozehrávce zkušený Kučera, který „namazal" do úniku Pulkrabovi. Domácí útočník posléze přihrál volnému Hronkovi, který zvýšil na 2:0. Vzápětí mohl dílo teplické zkázy dokonat Pulkrab, jenž se na zadní tyči natahoval po výstavním centru Vaníčka. Chyběly mu centimetry.

Josef Jindřišek z Bohemians při utkání s Teplicemi.Foto: Bohemians 1905

Severočeši, posilněni sobotním triumfem nad Libercem, první půlhodinu totálně prospali. Probrali se až po dvou hrozbách ze strany Řezníčka. Zelenobílí kontrovali rychlou akcí po pravé straně, na jejímž konci hlavičkoval nebezpečně Vaníček. Grigar s námahou vyrazil nad. Na straně domácích byl větší drajv, nadšení i herní kvalita. Teplický kouč Hejkal byl na mrtvici, jeho svěřenci nenalezli do přestávky žádný protitah.

Herec Ivan Trojan mezi skupinkou fanoušků na tribuně při zápase Bohemians - Teplice.Foto: Bohemians 1905

Ve snaze změnit průběh utkání poslal Hejkal do druhého poločasu dvě čerstvé tváře. Záměr se povedl, hosté začali zlobit, brzy se mohli vrátit do zápasu. V 47. minutě ale spálil Trubač tutovku.

Pět metrů od branky se k němu dostal odražený míč, jeden ze strůjců výhry nad Libercem však nezamířil přesně. Když pak v 65. minutě nastřelil při odkopu Nazarov spoluhráče Knapíka, a míč se dokutálel do sítě, bylo definitivně po teplických nadějích na zvrat. Zápas se pak už jenom dohrával, vítězství klokanů v nastavení ještě přikrášlil Vacek.

25. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 4:0 (2:0)
Branky: 12. Jindřišek z pen., 21. Hronek, 64. vlastní Nazarov, 90.+2 Vacek. Rozhodčí: Pechanec - Horák, Myška - Julínek (video). ŽK: Kodeš, Knapík, Řezníček (všichni Teplice). Bez diváků.
Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Hůlka, Schumacher (82. Nečas) - Bartek, Hronek (82. Vacek), Jindřišek, Vaníček (60. Květ) - Pulkrab (73. Puškáč), Vodháněl (60. Podaný). Trenér: Klusáček.
Teplice: Grigar - Paradin (46. Nazarov), Čmovš, Kodeš, Vondrášek - Knapík (68. Černý) - Moulis, Kučera (46. Žitný), Trubač, Radosta (46. Hýbl) - Řezníček (78. J. Mareš). Trenér: Hejkal.

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
22.5.2022 baráž o první ligu - 2. zápas Vlašim FC Sellier&Bellot Vlašim - FK Teplice Teplice Vlašim - Teplice 2 : 2
20220522T16 : 00:00+0000
Vlašim vs. Teplice
Vlašim
Teplice
22.5.2022 baráž o první ligu - 2. zápas Bohemians Bohemians Praha 1905 - Slezský FC Opava Opava Bohemians - Opava 2 : 0
Bohemians vs. Opava
Bohemians
Opava
19.5.2022 baráž o první ligu - 1. zápas Teplice FK Teplice - FC Sellier&Bellot Vlašim Vlašim Teplice - Vlašim 3 : 0
20220519T17 : 00:00+0000
Teplice vs. Vlašim
Teplice
Vlašim
19.5.2022 baráž o první ligu - 1. zápas Opava Slezský FC Opava - Bohemians Praha 1905 Bohemians Opava - Bohemians 0 : 1
Opava vs. Bohemians
Opava
Bohemians
15.5.2022 nadstavba - skupina o titul - 5. kolo Slovácko 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové Hr. Králové Slovácko - Hr. Králové 3 : 0
20220515T17 : 00:00+0000
Slovácko vs. Hr. Králové
Slovácko
Hr. Králové
15.5.2022 nadstavba - skupina o titul - 5. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Baník Ostrava Baník Plzeň - Baník 1 : 0
Plzeň vs. Baník
Plzeň
Baník
15.5.2022 nadstavba - skupina o titul - 5. kolo Slavia SK Slavia Praha - AC Sparta Praha Sparta Slavia - Sparta 1 : 2
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta
14.5.2022 nadstavba - skupina o záchranu - 5. kolo Bohemians Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná Bohemians - Karviná 4 : 0
20220514T18 : 00:00+0000