Hradec Králové - Olomouc 3:1Hradec Králové v boji o Evropu porazil po obratu Olomouc

Fotbalisté Hradce Králové v úvodním semifinálovém utkání ligové nadstavbové skupiny o Evropu porazili doma Olomouc 3:1 a vykročili za postupem do finále. Sigma vedla díky trefě Jáchyma Šípa. O branky vítězů se postarali Danielové Vašulín a Horák, vlastní gól si dal Juraj Chvátal. Odveta na Hané se hraje za týden. Postupující se ve finále utká s lepším z dvojice Teplice - Liberec (2:0).

Zleva Petr Juliš z Hradce Králové, střelec gólu Daniel Vašulín a Petr Kodeš z Hradce Králové slaví.

„Votroci“ byli vzhledem k výsledkům obou týmů v závěru základní části mírným favoritem, začátek však vyšel mnohem lépe Hanákům. Vodháněl se důrazně prokličkoval až před gólmana a jeho sólo zneškodnil Zadražil.

Hosté pak udeřili z nenápadné akce. Ventúra dlouhým pasem z půlky hřiště vysunul za obranu Šípa a záložník hlavou přeloboval zaskočeného gólmana. V ligové sezoně zaznamenal druhou trefu.

Domácí však ještě do přestávky předvedli velký obrat. Po rohovém kopu vypálil Petr Juliš a Chvátal si srazil míč do vlastní sítě. Velkou šanci zahodil zkušený Pilař, Východočechy to ale nemuselo mrzet.

Zleva Daniel Horák a střelec gólu Petr Juliš z Hradce Králové slaví v duelu s Olomoucí.

Olomouc v závěru poločasu hned dvakrát pykala za lehkovážné ztráty míče. Nejprve Vašulín střelou zdálky nachytal brankáře Stoppena a připsal si šestý gól v ligové sezoně. A jen o dvě minuty poté hosté darovali balon Horákovi. Obránce nabídkou nepohrdl, po pěti měsících zase skóroval a posunul se na pět branek v ročníku nejvyšší soutěže.

Hostující kouč Saňák o přestávce reagoval dvojím střídáním, šance však dál přibývaly na straně domácích. Obránce Klíma hrající 150. ligový duel přestřelil, Julišova tečovaná střela orazítkovala tyč. Stoppena ohrozil také střídající Čmelík, po rohu pak mohl skórovat Kodeš. V nadějné pozici nedokázal včas zareagovat Spáčil.

Papírové předpoklady se tak naplnily. Zatímco Sigma vyhrála jediný z posledních sedmi ligových duelů, Východočeši z posledních 12 utkání podlehli pouze o gól Spartě a Slavii.

První fotbalová liga - úvodní utkání semifinále skupiny o Evropu:
FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 3:1 (3:1)
Branky: 20. vlastní Chvátal, 42. Vašulín, 44. Horák - 13. Šíp. Rozhodčí: Radina - Kotík, Pochylý - Zelinka (video). ŽK: Harazim - Matys. Diváci: 6529.
Hradec: Zadražil - Klíma, Kodeš, Spáčil - Harazim, Kučera, Dancák, Horák - P. Juliš (63. Čmelík), Pilař (82. Pudhorocký) - Vašulín (74. Koubek). Trenér: Horejš.
Olomouc: Stoppen - Chvátal, Pokorný, Matys, Uriča - Ventúra (46. Langer), Breite - Vodháněl (29. Zorvan), Pospíšil (46. Singhateh), Šíp (77. Muritala) - Zifčák. Trenér: Saňák.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.