Jablonec - Ml. Boleslav 1:1Jablonec remizoval s Mladou Boleslaví

Fotbalisté Jablonce v posledním, 30. kole základní části první ligy remizovali s Mladou Boleslaví 1:1 a před bojem v nadstavbové skupině o záchranu natáhli sérii bez vítězství na šest zápasů nejvyšší soutěže. Domácí poslal do vedení v první půli Matěj Polidar. Středočeši, kteří vstoupí z pátého místa do skupiny o titul, vyrovnali v nastavení díky Júsufu Hilálovi, jenž potrestal chybu brankáře Jana Hanuše.

Jablonecký Michal Černák a John Solomon z Boleslavi

V prvním poločase se hrál na Střelnici rozkouskovaný fotbal. Z šedi vybočila jen povedená gólová akce domácích v 19. minutě. Černák obloučkem našel za obranou Polidara, který ve skluzu přehodil vybíhajícího brankáře Trmala.

Hostující gólman měl poté i štěstí, protože mu rozhodčí ve 34. minutě po nedorozumění se střídajícím Králem velmi pravděpodobně odpustil faul mimo vápno na Pleštila. K revizi u videa dojít nemohlo, neboť na utkání nebylo k dispozici.

Vasil Kušej z Mladé Boleslavi

Po přestávce se tempo příliš nezvedlo, ale přibyly šance. Za hosty mohl v 54. minutě srovnat Solomon, ale Hanuš včas vyběhl. Jablonecký Martinec poté v 71. minutě mířil hlavou těsně mimo a hostující Hilál 10 minut před koncem po rohu hlavičkoval přímo do Hanuše.

V první minutě nastavení si ale jablonecký brankář vybral slabší chvilku. Po malé domů nedůrazně rozehrál, k míči se dostal Hilál, obešel gólmana a vyrovnal. Hanuš tak asi nebude na své dnešní 36. narozeniny vzpomínat v nejlepším.

Mladá Boleslav bodovala poosmé z posledních devíti kol. Jablonec doma podruhé za sebou remizoval a z minulých šesti kol hned čtyři prohrál. Severočeši se s 12 nerozhodnými výsledky stali remízovým „králem“ základní části.

30. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky: 19. Polidar – 90.+1 Hilál. Rozhodčí: Szikszay – Ratajová, Volf. ŽK: Černák, Martinec, Hanuš, Kratochvíl, Hurtado – Solomon, Ladra, Karafiát, Suchý. Diváci: 2027.
Jablonec: Hanuš – F. Souček, Tekijaški, Hurtado – Čanturišvili, Kratochvíl, Hollý, Černák – Martinec (84. Hübschman), Polidar (90.+2 Náprstek) – Pleštil (62. Alégué). Trenér: Látal.
M. Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek (62. Kadlec) – Sakala (31. Král), Mareček – Solomon (62. Vaníček), Ladra (81. Žitný), Kušej (62. Pulkrab) – Hilál. Trenér: Holoubek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.