Jablonec - Olomouc 1:1Jablonec rychle vedl, Hanákům zachránil bod Juliš

5. Štěpánek 1 : 0
18. Juliš 1 : 1

Jablonečtí fotbalisté ve 14. ligovém kole doma hráli s Olomoucí 1:1. Domácí poslal do vedení už v páté minutě David Štěpánek, ale za dalších 13 minut vyrovnal nejlepší střelec Hanáků Lukáš Juliš svým šestým gólem v tomto ročníku nejvyšší soutěže. Severočeši si připsali už šestou remízu v ligové sezoně, což je nejvíce ze všech týmů. Jablonečtí zůstali v neúplné tabulce na 14. místě. Sigma se drží na pohárových příčkách, přestože třikrát po sobě uhrála jen nerozhodný výsledek.

Fotbalisté Jablonce hostili ve 14. kole Fortuna ligy Olomouc

V obraně Hanáků poprvé v této ligové sezoně chyběl zkušený stoper Beneš, jehož vyřadila angína. Bývalý reprezentační obránce Filip Novák, který v pátek podepsal se Sigmou smlouvu, začal jen na lavičce a na návrat do ligy po osmi letech si ještě musí počkat. Do jablonecké základní sestavy se vrátil útočník Chramosta, jenž z pozice náhradníka před týdnem rozhodl o výhře v Ostravě.

Slovenský brankář Sigmy Digaňa ve třech ligových zápasech, v nichž nastoupil místo jedničky Macíka, dostal jediný gól, ale dnes mu hned při první jablonecké akci vypadl z rukou Polidarův centrovaný míč a Štěpánek jeho chybu okamžitě potrestal. Pro pravého obránce to byl teprve druhý ligový gól, trefil se po více než tříleté přestávce.

Domácí dál útočili, ale v 18. minutě se po Breiteho kolmici za jejich hodně vysunutou obranu dostali hned dva hráči a Juliš nabídnutou šanci zkušeně proměnil. Útočník Sigmy ukončil svůj střelecký půst, který trval pět kol.

Zleva Filip Zorvan z Olomouce a Filip Souček z Jablonce

Hosté pak měli více šancí, útok výrazně podporoval z pravé strany obrany Chvátal, hrající svůj 100. ligový zápas. Na druhé straně Chramostovy úniky končily v ofsajdové pasti. Kapitán Kratochvíl zase zbytečně fauloval brankáře, dostal počtvrté v sezoně žlutou kartu a v příštím kole bude Jablonci chybět. Domácí navíc přišli o Polidara, který po zásahu do hlavy už do druhého dějství nenastoupil.

Druhý poločas byl na brankové příležitosti o hodně chudší. Hrálo se většinou mezi šestnáctkami a pokud se někdo dostal ke střele, byla hodně nepovedená. Blízko ke změně skóre měl olomoucký Vodháněl, ale jeho pohotovou střelu z otočky brankář Hanuš odvrátil. V nastavení ho překonal Zorvan, ale míč z branky vykopl obránce Tekijaški.

Zápas skončil remízou stejně jako minulý vzájemný duel na jaře. Střelnice zůstává pro Sigmu zakletá, nevyhrála tam od roku 2005 už 16 ligových zápasů.

14. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 5. Štěpánek - 18. Juliš. Rozhodčí: Kotala - Bureš, Žurovec - Kocourek (video). ŽK: Kratochvíl, Hurtado - Chvátal, Vodháněl. Diváci: 2387.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar (46. Krulich) - Čanturišvili, Kratochvíl, Martinec, Houska (69. F. Souček), Alégué (82. Pleštil) - Chramosta (69. Jovovič). Trenér: Látal.
Olomouc: Digaňa - Chvátal, Pokorný, Vraštil, Zmrzlý - Breite, Ventúra - Vodháněl (78. Fortelný), Zorvan, Navrátil (78. Sláma) - Juliš (86. Zifčák). Trenér: Jílek.