Jeden za všechny, všichni za jednoho. Sparta přežila dlouhé oslabení

Jsou první v tabulce, patři jim ovšem také jeden nelichotivý primát. Fotbalisté pražské Sparty nasbírali na podzim v lize šest červených karet, nejvíc ze všech mužstev. Proti Teplicím hráli prakticky celý zápas o deseti, brzy prohrávali. Nakonec však s vypětím všech sil skóre v závěru otočili a vyhráli 2:1. Tři body berou tak trochu zázrakem.

Fotbalisté Sparty Praha oslavují vítězný gól na 2:1 během utkání s FK Teplice.

Urvali tři body vůlí, na hranici vyčerpání. Tak, jak zvládali zápasy na jaře, když šli za titulem. „Vzpomněl jsem si na minulou sezonu a jsem rád, že to v nás pořád je. O půli jsme si řekli, že pojedeme až do konce, za jakéhokoliv stavu, a to se vyplatilo. Zápas by nebyl jednoduchý ani v jedenácti… Klobouk dolů před klukama a taky velké díky fanouškům,“ líčí kapitán Ladislav Krejčí pro O2 TV Sport.

Začátek měli jak ze špatného snu. Hned ve 4. minutě byl vyloučen Sadílek, ve 12. minutě pak hostující Jásir otevřel skóre. Jestliže si Sparta po návratu z Kypru malovala klidný závěr podzimu, hned na začátku si poslední zápas obrovsky zkomplikovala.

Vindahl v nouzi odvracel hlavou míč daleko před svou brankou. Jenže příliš riskantně a špatně. Poslal míč jen k Bílkovi, který postupoval vstříc opuštěné brance. Ještě před vápnem ho Sadílek zastavil faulem a za zmaření vyložené brankové šance byl vyloučen.

Přesilovku pak brzy využil egyptský specialista Jásir. V lize dal zatím jen dva góly - oba Spartě. Na podzim ji na Stínadlech připravil o výhru, když vyrovnal na konečných 1:1.

Teplice mohly do přestávky klidně vést o tři góly, sparťany cloumaly negativní emoce a o deseti se nemohli prosadit. Do druhé půle už vyrukovali koncentrovaní, i v oslabení si vytvořili převahu. Kapitán Krejčí v 72. minutě zády šťastně vyrovnal. A v poslední řádné minutě střídající Olatunji zápas definitivně otočil.

Nejvíce červených karet na podzim
6Sparta
4Mladá Boleslav
4Teplice
3Pardubice

„Prohráli jsme si zápas v prvním poločase, když jsme nedali další čtyři góly. Měli jsme velkou šanci zápas zlomit,“ lituje teplický trenér Zdenko Frťala. „My ukázali týmového ducha. Kluci bojovali jeden za všechny, všichni za jednoho. Červená byla zaviněna jedním špatným rozhodnutím. O přestávce jsem se u hráčů snažil hlavně vybudit víru, že se Teplice dají porazit i v oslabení,“ kvituje sparťanský kouč Brian Priske.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.