Jurečkův premiérový hattrick. Bylo skvělé slavit góly pod naším kotlem, září kanonýr Slovácka

Ve druhé půli vtrhl na hřiště za stavu 1:0 pro Baník jako uragán a čistým hattrickem, který byl jeho prvním v nejvyšší soutěži, otočil výsledek. Díky třem trefám střídajícího Václava Jurečky, jenž se se sedmnácti góly posunul do čela pořadí nejlepších ligových kanonýrů, nakonec fotbalisté Slovácka zdolali ostravský tým 3:1 a definitivně si zajistili v tabulce čtvrté místo a účast v předkole Evropské konferenční ligy.

Václav Jurečka ze Slovácka se raduje z gólu.

S jakými pokyny vás trenér Svědík na hřiště v pauze poslal?

Všem nám kladl na srdce, že musíme vylézt víc nahoru a důsledněji napadat soupeřovu rozehrávku. Do přestávky jsme byli až příliš zataženi vzadu. Obraz hry se tím naprosto změnil. Byli jsme ve druhé půli aktivnější a vytvořili jsme si i dost šancí. Povedlo se nám dát tři góly, a tak jsme samozřejmě velice spokojeni. Obrat v zápase je pro nás zároveň velikou vzpruhou před středečním finálovým duelem domácího poháru se Spartou.

Trenér Slovácka Martin Svědík.

Každý váš gól byl jiný...

Václav Jurečka ze Slovácka vstřelil proti Baníku hattrick.

Jasně. Na vyrovnání z penalty jsem si věřil. Jsem rád, že mně Cicilia umožnil ji kopat. Já mu desítku zase přenechal před týdnem v Plzni. Před brankou na 2:1 jsem dostal nádherný balon od Havlíka. Takový, na jaký jsem čekal celé jaro. (úsměv). Ostravský Fleišman tu situaci asi trochu podcenil, a já uháněl na gólmana Laštůvku. Na zakončení jsem se snažil stoprocentně soustředit, a spadlo to tam. Moje třetí trefa v závěru byla trochu šťastná, ale byl jsem při odraženém míči ve správný čas na správném místě. Bylo skvělé, že jsem všechny góly vstřelil do branky, za níž je náš kotel, a mohl je tak okamžitě s fanoušky oslavit.

Poslední branku berete jako takovou náhradu za neproměněnou tutovku v 80. minutě, kdy jste těsně minul branku?

Možná. Úplně všechno člověk proměnit nemůže.

Kouč Svědík prozradil, že vás nenasadil do základní sestavy kvůli viróze. Jak tedy na tom zdravotně jste?

Trochu mě trápí kašel. Mám nějakou rýmu. Do středy se musím dát dohromady, abych ve finále MOL Cupu nechyběl.

Trenér vás po předchozím utkání v Plzni kritizoval. Máte tedy teď po Baníku o to větší radost?

K Plzni bych se už vracet nechtěl. Samozřejmě že mě ale těší, že jsem nepovedené utkání napravil. Zvlášť když to bylo proti Baníku, kde působí řada mých někdejších spoluhráčů. Duely s Ostravany jsou pro mě pokaždé mimořádně prestižní.

Zleva David Lischka z Ostravy a Stanislav Hofmann ze Slovácka.

Máte se sedmnácti góly nakročeno ke koruně pro krále ligových střelců?

Nepředbíhal bych. Plzeňský Beauguel, ostravský Almási i slávista Lingr, s nimiž o trofej soupeřím, jsou hodně kvalitní útočníci.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.