Jablonec - Karviná 3:2Karviná zažila šok. V Jablonci ztratila vedení i všechny body v samém závěru

Fotbalisté Jablonce v prvním kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu porazili Karvinou po obratu v závěru 3:2. O výhře domácích rozhodl v šesté minutě nastavení premiérovým gólem v nejvyšší soutěži střídající Matěj Náprstek. Slezané v utkání dvakrát vedli díky vlastní brance Haidersona Hurtada a po přímém kopu Jiřího Fleišmana, ale v první půli srovnal Vachtang Čanturišvili a v 89. minutě střídající Jakub Martinec.

Jablonec otočil duel s Karvinou v závěru

Jablonec díky prvnímu vítězství po šesti kolech odskočil barážovým příčkám na rozdíl šesti bodů. Karviné patří v tabulce předposlední 15. místo, od posledního Zlína ji dělí pouze lepší skóre a vyšší postavení po základní části. Na 13. pozici, která jako první znamená záchranu, ztrácí slezský nováček nejvyšší soutěže šest bodů.

Za Jablonec poprvé v ligové sezoně nastoupil brankář Fendrich, jenž nahradil „vykartovanou“ jedničku Hanuše. V 25. minutě se blýskl rychlým výběhem, kterým zlikvidoval sólo Regáliho. Deset minut nato už však Karviná vedla, po rohu si srazil míč od vlastní branky Hurtado.

Hráči Karviné se radují z gólu

Radost hostům dlouho nevydržela. Jablonečtí prakticky z rozehrání poslali míč dopředu, Polidar ve vápně našel zpětnou přihrávkou dobíhajícího Čanturišviliho a ten z voleje srovnal. Karviná navíc vzápětí kvůli zranění přišla o gólmana Holce, jehož nahradil Ciupa.

Hosté si vzali vedení zpět v 60. minutě, kdy Fleišman přímým kopem z pravé strany vápna a navíc z úhlu zaskočil Fendricha. Karvinský obránce v nejvyšší soutěži skóroval poprvé od loňského března a dlouho to vypadalo, že si připíše i vítěznou branku.

Jenže Jablonec v „infarktovém“ závěru skóre otočil. V 89. minutě se po přímém kopu z levé strany prosadil Martinec a v šesté minutě nastavení rozhodl po rohu také hlavou další střídající hráč Náprstek. Dvacetiletý útočník si v osmém ligovém utkání připsal premiérový gól. Jablonečtí i v devátém domácím duelu nejvyšší soutěže s Karvinou bodovali.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy – skupina o záchranu:
FK Jablonec – MFK Karviná 3:2 (1:1)
Branky: 37. Čanturišvili, 89. Martinec, 90.+6 Náprstek – 36. vlastní Hurtado, 60. Fleišman. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Žurovec – Kocourek (video). ŽK: Polidar, Tekijaški, Hurtado, F. Souček – Svozil, Vlk (trenér). Diváci: 1843.
Jablonec: Fendrich – F. Souček, Tekijaški, Hurtado (79. Houska) – Čanturišvili, Hollý (74. Alégué), Hübschman (74. Náprstek), Černák – Polidar, Pleštil (46. Martinec) – Drchal (58. Nebyla). Trenér: Látal
Karviná: Holec (41. Ciupa) – Bergqvist, Svozil, Fleišman – Mikuš (79. Raspopovič), Moses, Boháč, Ražnatovič (84. Čurma) – Budínský (78. Čavoš), Ezeh – Regáli (79. Doležal). Trenér: Vlk