Slavia zostudila Baník. Slaví i Dynamo, Jablonec a Pardubice

Skupinu o titul nadstavbové části fotbalové Fortuna ligy odstartovala jasná výhra Slavie, která deklasovala ostravský Baník 5:0. V úvodních duelech skupiny o udržení zapsaly České Budějovice výhru 2:1 nad Bohemians, Pardubice si poradily se Zlínem 2:0 a Jablonec díky fantastickému finiši otočil duel s Karvinou (3:2).

Slávista Mojmír Chytil (13) slaví se spoluhráči

Šlágr v Edenu překvapení nenabídl. První trefa Slavie sice ještě pro ofsajd neplatila, ale ve 28. minutě se přímo před Tribunou Sever prosadil Ivan Schranz.

Po přestávce Slavia spustila doslova uragán. Během deseti minut skórovala hned třikrát. Dvakrát se trefil Mojmír Chytil a mezi střelce se zapsal i Václav Jurečka. V závěru přidal pátou branku Slavie Matěj Jurásek. Sešívaní po jasné výhře 5:0 snížili náskok vedoucí Sparty na rozdíl jediného bodu. Letenští mají zítřejší duel na Slovácku k dobru.

V příštím kole se nesmiřitelní rivalové střetnou v derby na Letné.

Slávisté se radují z branky

Dynamo poslal do vedení v 26. minutě svým prvním ligovým gólem rakouský obránce Vincent Trummer. Z vedení se však Jihočeši neradovali dlouho. Ještě před přestávkou dostali Bohemians možnost zahrávat pokutový kop a Jan Kovařík se nemýlil. Když už to vypadalo, že se soupeři rozejdou smírně, udeřil v páté minutě nastavení znovu domácí hrdina Trummer a vystřelil Jihočechům tři body.

Duel v Pardubicích v první půli příliš vzruchu nenabídl. Jedinou trefu mezi tři tyče si připsal zlínský Libor Holík, Kinský se ale překvapit nenechal. Branky se tak fanoušci dočkali až ve 47. minutě, kdy se trefil pardubický Marek Icha. Východočeši poté kontolovali hru a v 85. minutě přidal pojistku Ladislav Krobot.

Svěřenci trenéra Radoslava Kováče tak zahájili skupinu o udržení úspěšně a na Budějovice mají čtyřbodový náskok. Zlín klesl na poslední příčku.

Karviná měla na severu Čech v úvodním dějství více ze hry a převahu zúročila ve 36. minutě po vlastním gólu Hurtada. Jablonec se ovšem bleskově oklepal a za minutu bylo srovnáno. Počtvrté v sezoně se prosadil gruzínský záložník Vachtang Čanturišvili. Přesně po hodině hry měli díky zásahu veterána Fleišmana navrch znovu hosté.

Jenže Jablonec předvedl nevídaný finiš. Nejprve v 89. minutě skóroval Jakub Martinec a v 96. minutě připravil Karvinou o všechny body Matěj Náprstek. Pro dvacetiletého forvarda to byl první zásah v ligové kariéře.

Nadstavba Fortuna ligy bude pokračovat i v neděli.

V rámci skupiny o titul změří síly Plzeň s Mladou Boleslaví a Slovácko se Spartou. Rozběhne se i play-off o Konferenční ligu, kde jsou na programy úvodní utkání dvojzápasů Hradec Králové–Olomouc a Teplice–Liberec.

České Budějovice – Bohemians 2:1
Branky: 26. a 90.+5 Trummer – 38. Kovařík z pen.
Jablonec – Karviná 3:2
Branky: 37. Čanturišvili, 89. Martinec, 90.+6 Náprstek – 36. vlastní Hurtado, 60. Fleišman
Pardubice – Zlín 2:0
Branky: 47. Icha, 85. Krobot
Neděle
15:00 Plzeň – Mladá Boleslav
18:00 Slovácko – Sparta
Play-off o Konferenční ligu – čtvrtfinále (první zápasy)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.