Hradec Králové - Jablonec 1:0Trenér Kotal začal v Hradci výhrou

17. Horák 1 : 0

Fotbalisté Hradce Králové při obnovené premiéře trenéra Václava Kotala porazili v devátém kole první ligy Jablonec 1:0. Domácí díky brance Daniela Horáka ze 17. minuty uspěli po sérii tří porážek. Severočeši dohrávali od 72. minuty bez vyloučeného Haidersona Hurtada.

Trenér Hradce Králové Václav Kotal před utkáním 9. kola Fortuna ligy s Jabloncem.

Východočeši v nejvyšší soutěži zdolali dnešního soupeře poprvé od roku 2010 po 13 zápasech a upevnili si 11. příčku. Jablonec jako jediný tým v ligové sezoně zůstává bez vítězství a je čtrnáctý.

Kotal se po 11 letech vrátil na královéhradeckou lavičku a ve srovnání s minulým debaklem 1:5 v Mladé Boleslavi, po němž byl odvolán kouč Weber, změnil sestavu na čtyřech místech. Mimo jiné se do ní vrátil uzdravený záložník Pilař, který v srpnu 2010 při poslední výhře nad Jabloncem vstřelil jediný gól zápasu.

Právě Pilař našel v 17. minutě přesným pasem nabíhajícího Horáka, na nějž obrana hostů zapomněla, a krajní záložník poslal míč od tyče do sítě. Třetím gólem v ligové sezoně potvrdil pozici momentálně nejlepšího střelce Východočechů.

Po půlhodině hry mohl zvýšit Vašulín, který po Krejčího vysunutí unikal jabloneckým zadákům, ale na brankáře Hanuše nevyzrál. Na druhé straně nebezpečně vypálil Filip Souček, brankář Bajza byl ale připraven.

Vašulín znovu prověřil Hanuše hned po změně stran střelou ze zhruba 25 metrů. V 72. minutě měl na kopačce vyrovnání Chramosta, když lobem přehodil vybíhajícího Bajzu, ale míč ještě před brankovou čarou dostihl obránce Čihák.

Hned z protiútoku zastavil Kolumbijec Hurtado unikajícího Vašulína faulem a dostal červenou kartu. I v oslabení mohli Severočeši díky náhradníkům vybojovat bod, ale Krulich ve výborné pozici hlavičkoval vedle branky a Drchal přestřelil. Vyrovnat se hostům nepodařilo ani v šestiminutovém nastavení. Naopak Kučera mohl náskok ještě zvýšit, ale jeho střelu zastavila tyč.

Jablonec v minulém ligovém ročníku vyhrál oba vzájemné zápasy s celkovým skóre 7:1, ale v této sezoně má se šesti góly nejslabší útok z celé soutěže. Statistiky naopak vede v počtu žlutých karet, celkem jich nasbíral 18. Filip Souček dnes viděl čtvrtou, takže příští kolo bude chybět.

9. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 17. Horák. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Lakomý - Adámková (video). ŽK: Leibl, Harazim, Dancák - F. Souček, Polidar, Kratochvíl, Jovovič. ČK: 72. Hurtado (Jablonec). Diváci: 7762.
Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Leibl (90.+1 Ševčík), Horák - Kodeš, Dancák - Harazim, Krejčí (86. Kučera), Pilař (90.+1 Juliš) - Vašulín (81. Hais). Trenér: Kotal.
Jablonec: Hanuš - D. Souček, Tekijaški, Hurtado, Polidar - F. Souček (64. Krulich), Houska (87. Martinec) - Alégué (76. Čanturišvili), Kratochvíl, Jovovič (76. Schön) - Chramosta (76. Drchal). Trenér: Látal.