Rána pro Plzeň: přišla o jedničku! Zůstane v nemocnici, směrem ke Spartě nechci předbíhat, řekl Koubek

Nebohým Pardubicím nasázeli fotbalisté Plzně šest gólů (6:2), jenže nedělní ligová výhra byla těžce vykoupená. Už během prvního poločasu musel střídat otřesený brankář Jindřich Staněk, kterého nechtěně zasáhl v pádu nohou do hlavy spoluhráč Sampson Dweh. Viktorii hrozí, že v sobotu na Spartě nastoupí bez své jedničky.

Plzeňská radost z gólu proti Pardubicím

„Jindra Staněk byl silně otřesený, ze stadionu byl odvezen do nemocnice, kde zůstane na pozorování do pondělí,“ sdělil mluvčí Plzně Václav Hanzlík. O vyřazení Staňka, pro kterého bylo utkání v Doosan Aréně jubilejní sté v české lize, se nepřímo podílel host z Letné, záložník Kryštof Daněk.

Ve 13. minutě fantasticky prošel od poloviny hřiště až před Staňka. Ten střelu vyrazil nad sebe, dobíhající Sampson Dweh jej zasáhl do hlavy nohou. Míč se posléze snesl před brankovou čáru, odkud ho lehce dopravil do sítě Denis Darmovzal.

Staněk sice po ošetření pokračoval ve hře, za pár okamžiků se mu však zatočila hlava, lehl si na zem a řekl si o střídání. Mezi tyče si stoupl slovenský gólman Marián Tvrdoň, který inkasoval před koncem utkání po křižné střele Daňka.

„Nechci předbíhat výsledky vyšetření v nemocnici. Ale pokud máte v bráně člena národního týmu… Pokud by nemohl chytat, komplikace by to pro nás byla. Ale věřím všem našim gólmanům, Marián má naši plnou důvěru,“ podotkl Koubek.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200