Utrápené Slovácko vydřelo bod, Karviná srazila Budějovice na dno. Boleslav slaví

Čtyři zápasy 25. kola měla na programu fotbalová Fortuna liga. Klíčová bitva o záchranu skončila lépe pro Karvinou, která zdolala České Budějovice 2:1. Po bodu za remízu 2:2 si rozdělily i Zlín s Bohemians. Výhru slaví Mladá Boleslav, která zdolala Olomouc 2:1. V posledním sobotním utkání remizovaly Teplice se Slováckem 1:1.

Teplice remizovaly v 25. kole Fortuna ligy se Slováckem

Souboj poslední Karviné s předposledními Českými Budějovicemi začali lépe hosté, které poslal ve 20. minutě po parádní Ondráškově přihrávce do vedení Suchan. Domácí mohli vyrovnat o osm minut později, Čavošovu hlavičku ale parádním zákrokem zlikvidoval Janáček. Ani on však o dvě minuty později nedokázal reagovat na Memičovu dorážku – vyrovnáno 1:1.

Ve druhém poločase měli více ze hry domácí, pokusy Regáliho i Čavoše však minuly branku Jihočechů, Ražnatovičovu ránu pro změnu zlikvidoval Janáček. Rozhodující moment utkání přišel v první minutě nastavení, kdy byla po ruce Pouloloa v pokutovém území nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Ivan, a zajistil tak Karviné důležité tři body za výhru 2:1.

Zleva Patrik Hellebrand z Českých Budějovic a Amar Memič z Karviné

Boleslav srazila Olomouc

Boleslav začala duel s Olomoucí aktivně a v 7. minutě ji mohl poslat do vedení Yusuf, jeho hlavičku ale zlikvidoval pozorný Macík. Hanáci si však úvodní varování příliš k srdci nevzali, hned z další akce totiž s obranou hostů zacvičil znovu Yusuf, který krásně našel Ladru – a ten se nemýlil. Moravané dostali míč do sítě ve 20. minutě, Julišova trefa však nebyla pro ofsajd uznána.

Ještě hůře bylo Olomouckým v 52. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Vodháněl. Hosté se však i v oslabení dočkali vyrovnání, když se z pokutového kopu prosadil po faulu Sakaly Juliš. Stejnou šanci dostali o chvíli později i domácí, Ladra však svou druhou branku v zápase nepřidal. Středočeši se přece jen dočkali. V 76. minutě našel Ladra před vápnem připraveného Johna, který přesnou ranou po zemi k tyči zajistil Boleslavi výhru 2:1.

Radost hráčů Boleslavi z prvního gólu. S číslem 10 autor gólu Tomáš Ladra

Zlín zachránil bod

Bohemka začala duel na zlínské Letné aktivně. V 10. minut sice ještě Beran minul levou tyč domácí branky, o pět minut později však již mohli hosté slavit, když se přesnou ranou z hranice pokutového území prosadil Prekop. Domácí mohli vyrovnat v polovině prvního poločasu, Fantišova hlavička ale těsně minula pravou tyč hostující branky.

Zvýšit náskok Klokanů mohl v poslední minutě první půle Ristovski, v obrovské příležitosti však nedokázal Dostála překonat. To se hostům povedlo v 56. minutě, hlavou zvýšil na 2:0 pro Pražany Petrák. Domácí se dočkali kontaktní branky o osm minut později, kdy Fantiš využil přesný Černínův centr. A to nebylo ze strany Zlína vše. V 78. minutě smazal náskok Bohemky Simerský, který se dostal k dorážce a vyrovnal na konečných 2:2.

Zleva Michal Beran z Bohemians a Alexandr Bužek ze Zlína

Teplice remizovaly se Slováckem

Slovácko začalo na teplických Stínadlech aktivně a už v 11. minutě se dočkalo zasloužené odměny, když Juroška využil své rychlosti a poslal hosty do vedení. Ti se však z náskoku radovali jen minutu, prakticky ihned po rozehrání se za hostující obranu dostal Fila a z bezprostřední blízkosti srovnal.

Ve druhém poločase měli výrazně více ze hry domácí, do velkých šancí se však nedostávali. To se povedlo až v 81. minutě Filovi, kterého však fauloval ve vápně jeden z hostujících obránců, a rozhodčí nařídil pokutový kop. Fila s ním však naložil mizerně a Heča neměl s jeho střelou problémy. Utkání tak skončilo nerozhodně 1:1. Slovácko na jaře zvítězilo jen jednou, horší bodový zisk má v tomto roce pouze Karviná.

Zleva faulovaný Muhammad Jásir z Teplic a Patrik Blahút ze Slovácka

Sparta, Slavia i Plzeň hrají v neděli

Fotbalová bašta bude pokračovat i v neděli. Druhý hrací den 25. kola čekají příznivce kopané souboje Jablonce s Plzní, Pardubic s Ostravou a Slavie s Libercem. Program uzavře utkání Sparty proti Hradci Králové.