Hlavní obsah

O první penaltu jsem se hlásil, druhé jsem se ale nedožadoval, bral pardubický Chytil v ochranu rozhodčího

22. 11. 2021 10:54

Přesně čtvrt roku trvalo, než se zase trefil. Naposledy v lize totiž pardubický útočník Mojmír Chytil skóroval 21. srpna v pátém kole v zápase s pražskými Bohemians, v němž se podepsal gólem pod výhru 3:0. Po třech měsících přidal druhou branku, která pomohla Východočechům k vítězství 2:1 v záchranářském duelu v Teplicích. Mimochodem také teprve druhému v tomto ročníku. „Snad teď budu dávat gólů víc, a i výher na kontě budeme mít víc,“ halasil pardubický střelec dobře si vědom toho, o jak cenný bodový import se postaral.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Mojmír Chytil z Pardubic a Alois Hyčka z Teplic.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Článek

Aby ne, když jeho Pardubice od zmiňované výhry nad Bohemians jen paběrkovaly. Tři remízy a šest porážek přinesly propad ke dnu tabulky a pro ambiciózního nováčka minulé sezony kruté vystřízlivění.

„I proto jsme se na zápas v Teplicích celý týden důkladně chystali. Dopředu jsme věděli, že to bude fotbalové válka, protože se hrálo vlastně o šest bodů," přiznával dvaadvacetiletý pardubický fotbalista, že právě v utkání na Stínadlech viděli Východočeši šanci, jak se odpoutat ode dna.

„My to chtěli zkusit už v předchozím kole proti Slavii, ale proti ní nám to nevyšlo. A teď v Teplicích jsme závěr utkání zase málem nezvládli," připomínal Chytil dvanáctiminutové nastavení, v němž domácí nejprve korigovali dvougólové manko, aby nakonec nescházelo mnoho, aby ho v hektickém závěru úplně smazali.

„Však až před stadionem musel být slyšet obrovský balvan, který z nás spadl, když zápas skončil," netajil autor jednoho z pardubických gólů Chytil, jak se jemu i spoluhráčům po závěrečném hvizdu ulevilo. Jeho velkou zásluhou, protože se v Teplicích postaral nejen o vedení, ale i obě penalty, které se proti domácím kopaly.

„První byla jasná, Chlumecký mě držel za dres od samého začátku," líčil situaci po rohovém kopu, která předcházela prvnímu pokutovému kopu.

Sudí Szikszay ji ovšem neviděl, to na pokyn videorozhodčího Zelinky běžel k monitoru, aby si udělal jasno.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Jan Jeřábek z Pardubic, Alois Hyčka z Teplic a brankář Marek Boháč z Pardubic.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Až poté ukázal na značku pokutového kopu. Exekutor Huf ovšem selhal. Brankář Grigar jeho střelu vyrazil, aby si vzápětí poradil i s dorážkou a pak sledoval, jak ani Chytil neuspěl při snaze dopravit míč za jeho záda. To proto, že ho pro změnu atakoval Krunert, což Szikszay zase nepostřehl.

„Ani nemohl, když nás o odražený míč bojovalo snad osm. Naloženo jsem dostal, někdo mě trefil do lýtka do kolena, ale takových situací je ve vápně spoustu a rozhodčí neuhlídá každý souboj. Může si víceméně vybrat, jak ho posoudí. Takže zatímco o první penaltu jsem se hlásil, druhé jsem se nedožadoval," bral Chytil sudího v ochranu.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Martin Toml z Pardubic a Jakub Mareš z Teplic.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Ten měl ovšem přítele u videa, který ho opět vyzval, aby doběhl k monitoru a ráčil se sám přesvědčit, že se o přestupek proti pravidlům skutečně jednalo. Proto následoval druhý pokutový kop v rozpětí minuty. „Chtěl jsem ho kopat, i když vím, že stará pravda říká, že faulovaný hráč by penaltu zahrávat neměl. Nakonec jsem ji proto přenechal Červovi, který byl přesvědčený, že ji dá," kvitoval Chytil, že dobře udělal.

Červ na brankáře Grigara skutečně vyzrál, penaltu proměnil a Pardubice po čtvrt roce zase vyhrály. I velkým Chytilovým přičiněním, kterému trvalo rovněž tři měsíce, než se na ligové scéně zase trefil.

Reklama

  4 : 1 Sparta - Ml. Boleslav 4 : 1 dohráno
20230205T18 : 00:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •