Č. Budějovice - Pardubice 0:1Pardubice uspěly v Budějovicích a po pěti kolech naplno bodovaly

9. Zlatohlávek 0 : 1

Fotbalisté Pardubic vyhráli ve 13. kole první ligy v Českých Budějovicích 1:0. Jediný gól v souboji sousedů z dolní poloviny tabulky vstřelil v deváté minutě Tomáš Zlatohlávek, který se premiérově prosadil v nejvyšší soutěži. Východočeši v sedmém vzájemném ligovém duelu poprvé zvítězili, naplno bodovali po pěti kolech a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo. Dynamo podruhé za sebou prohrálo a ze 14. příčky ztrácí na Pardubice tři body.

Michal Hlavatý z Pardubic.

Hosté poprvé Jihočechy varovali v osmé minutě, kdy Daňkova střela ještě skončila mimo branku. O minutu později už Pardubičtí otevřeli skóre. Rychlá kombinační akce vyvrcholila souhrou Hlavatého se Zlatohlávkem, jenž přetlačil v souboji bránícího Jakuba Horu a střelou levou nohou překonal gólmana Šípoše. Pro třiadvacetiletého útočníka to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži.

Dynamo se dlouho nemohlo dostat do žádné nebezpečnější šance. Až ve 27. minutě využil chybu pardubické defenzivy Šigut, jehož střela však těsně minula hostující branku. Českobudějovičtí trenéři se pokusili nevýraznou hru bez nápadu oživit dvojím střídáním ještě před přestávkou. Na hřiště se místo Čermáka dostal Adediran a Hellebranda nahradil Suchan. Krátce po příchodu na trávník dal o sobě vědět Adediran, ale jeho střelu ve 41. minutě pardubický brankář Budinský bez potíží chytil.

Do druhé části opět vstoupili lépe hosté. V 57. minutě po další povedené akci netrefil míč Míšek a následně mířil mimo Vacek. V 62. minutě se podobně vedlo i Daňkovi. Pak se podruhé v utkání mohl trefit Zlatohlávek, ale poté, co se dostal za českobudějovickou obranu, ve velké šanci nezamířil přesně.

Pardubičtí byli nadále nebezpečnější. V 72. minutě mohl zvýšit pro změnu střídající Solil, ale Šípoše neprostřelil. Jihočeši dohrávali v křeči a srovnat už nedokázali ani po několika rohových kopech v závěru.

Pardubičtí po předchozích třech remízách 1:1 v lize počtvrté za sebou bodovali. Jihočeši naopak potvrdili výsledkové trápení. Dynamo z posledních šesti kol jen jednou zvítězilo a dvakrát za sebou neskórovalo.

13. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 0:1 (0:1)
Branka: 9. Zlatohlávek. Rozhodčí: Petřík - Dresler, Bureš - Adámková (video). ŽK: Skalák, Adediran (oba Č. Budějovice). Diváci: 2238.
Č. Budějovice: Šípoš - Havel, Matouš Nikl, Králik, Trummer - J. Hora (61. Hubínek), Hellebrand (34. Suchan) - Šigut (61. Osmančík), Čermák (34. Adediran), Alli - Skalák (84. V. Hora). Trenér: Marek Nikl.
Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Ortiz, Tischler - Vacek - Daněk, Hlavatý (87. Darmovzal), Míšek (71. Mukwelle), Sychra (60. Helešic) - Zlatohlávek (71. Solil). Trenér: Kováč.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200