Hradec Králové - Bohemians 2:2Pech pro Votroky, Klokani srovnali v  závěrečném finiši

32. Čihák 1 : 0
74. Vašulín 2 : 0
80. Shejbal 2 : 1
83. Shejbal 2 : 2

Fotbalisté Bohemians 1905 v úvodu jarní části prvoligové sezony zachránili v Hradci Králové remízu 2:2 díky dvěma gólům střídajícího Jana Shejbala ze závěrečné desetiminutovky. Východočechům předtím zařídili v utkání 20. kola dvoubrankový náskok Filip Čihák s Danielem Vašulínem.

Fotbalisté Hradce Králové přivítali ve 20. kole pražské Bohemians

„Klokani“ v nejvyšší soutěži nezvítězili popáté za sebou, z toho počtvrté remizovali, a v neúplné tabulce jsou devátí. Hradec vyhrál jediné z posledních sedmi kol a patří mu jedenácté místo.

V úvodu dvakrát zahrozili Bohemians, ale Kovařík nejprve ve skluzu zamířil vedle a poté trefil brankáře Zadražila, který si odbyl debut v nejvyšší soutěži. Na druhé straně domácí Kučera hlavou nepřekvapil bývalého královéhradeckého gólmana Reichla.

Východočeši ve 32. minutě otevřeli skóre. Po odvráceném rohu Čmelík nacentroval do šestnáctky a Čihák se prosadil razantní hlavičkou. Čtyřiadvacetiletý stoper se v lize trefil poprvé od května 2022.

Domácí mohli krátce po přestávce přidat druhý gól, ale Vašulín pohotovou ranou těsně minul. Branku Pražanů později netrefil ani Leibl, jenž hlavičkoval nepřesně.

Hradec Králové zvýšil na konci 74. minuty. Po dalším centru aktivního Čmelíka prodloužil Horák z hraniční ofsajdové pozice míč na Vašulína, domácí útočník zblízka snadno zakončil a dočkal se třetího gólu v ligovém ročníku.

Jenže poté Bohemians předvedli velký návrat do zápasu. Shejbal nejprve v 80. minutě zakončil pohlednou akci Ristovského a Berana a za tři minuty střídající záložník vyrovnal umístěnou střelou po přihrávce severomakedonské posily Ristovského. Shejbal, jenž v minulosti působil v Hradci, v nejvyšší soutěži skóroval poprvé od prosince 2021. Pražané mají se 17 góly spolu s Pardubicemi nejhorší útok ligy.

Čmelík mohl v nastaveném čase zařídit domácímu týmu vítězství, ale o kousek přestřelil. „Votroci“ doma v lize nezvítězili počtvrté po sobě, ale na svém stadionu získali 15 z celkových 21 bodů v sezoně. Bohemians venku naplno bodovali v jediném z posledních osmi ligových zápasů a získali tam jen 11 z celkových 24 bodů v ročníku.

20. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové–Bohemians Praha 1905 2:2 (1:0)
Branky: 32. Čihák, 74. Vašulín – 80. a 83. Shejbal. Rozhodčí: Radina – Váňa, Pfeifer – Kocurek (video). ŽK: Čmelík, Leibl – Hůlka, Hybš, Veselý (trenér), Shejbal.
Hradec: Zadražil – Harazim, Čihák, Leibl – Čmelík, Kučera, Kodeš, Horák – Šašinka (66. Pudhorocký), Pilař (79. Krejčí) – Vašulín. Trenér: Kotal.
Bohemians: Reichl – Křapka, Vondra, Hybš – Köstl (67. Mužík), Hůlka, Beran (90.+7 Kadlec), Kovařík – Kozák (90.+2 Huf), Prekop (67. Shejbal) – Ristovski (90.+7 Jindřišek). Trenér: Veselý