Plzeňský gólostroj? Zlín se pohřbil sám, říká expert a poukazuje na výhodu Viktorie

Nejgólovější zápas a další tři body do tabulky. Fotbalová Plzeň si víkendové utkání na hřišti Zlína maximálně užila. Svému soupeři zasadila hned sedm přesných ran (výhra 7:1) a bez větších problémů se prodrala na čtvrté místo tabulky. K vysokému triumfu patrně přispěl fakt, že kouč Miroslav Koubek měl tým během reprezentační přestávky pohromadě. „Jednoznačná výhoda,“ souhlasí s tvrzením v pořadu Přímák i bývalý fotbalista Petr Mikolanda.

Plzeň si ve Zlíně zastřílela a nasázela hned sedm branek. Příspěvek v pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Viktoriáni prožili poločas z říše snů. Umocnil to i zkrat zlínského obránce Černína, který se již v sedmé minutě předčasně poroučel do útrob stadionu kvůli červené kartě. „Zlín se pohřbil sám. Hrát s Plzní od 7. minuty proti deseti? To neuhraješ. Z pozice Zlína se to nedalo,“ vysvětluje Mikolanda. Od zmíněného vyloučení Plzeň přidala po trefě Tomáše Chorého ze čtvrté minuty dalších šest branek a svého bývalého kouče Pavla Vrbu pořádně potupila.

Na vítězství se dost možná projevila i na první dobrou ne zrovna viditelná výhoda. Plzeňští totiž během uplynulé reprezentační přestávky měli dohromady téměř kompletní kádr. Reprezentační povinnosti si plnili jen brankář Jindřich Staněk a Liberijec Samspon Dweh. „To, že máš tým pospolu, je vždycky lepší. Nerozutečou se ti, po reprezentačních srazech se navíc ještě vidí s rodinami a podobně. Pro Plzeň jednoznačná výhoda,“ hodnotí expert Mikolanda.

Přímák s bývalým fotbalistou Petrem Mikolandou.Video: Sport.cz

„Můžeš si sehrát přátelský zápas, nacvičit spoustu věcí, ale furt ten tým máš pospolu. A ne že se ti 13 hráčů rozuteče po celém světě a hrají někde mistráky nebo přáteláky,“ pokračoval v pořadu Přímák Mikolanda a přidává další názor. „Jedná se o to, co člověk s tím týmem těch čtrnáct dnů dělal. Spousta týmů začala dobíjet baterky, což je pro mě po šesti kolech šílené. Uděláš celou letní přípravu a pak dobíjíš baterky? Spousta trenérů a klubů to dělá,“ doplnil 39letý bývalý hráč Viktorie Žižkov či rezervního týmu West Hamu United.

Pro Viktorku se jednalo o páté ligové vítězství v řadě a s šestnácti body aktuálně okupuje čtvrté místo tabulky. Na vedoucí Spartu ztrácí šest bodů. „Plzeň poslední dobou vyhrávala a hrála skvěle. Sedlo si to,“ všiml si někdejší profesionál, jenž kariéru ukončil kvůli zdravotním problémům.

Co dalšího zaznělo v pořadu Přímák s bývalým profesionálním fotbalistou Petrem Mikolandou, se můžete podívat ve videu.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.