Atlético - Real Madrid 3:1Real nezvládl derby a přišel o první místo ve španělské lize

Fotbalisté Realu Madrid v 6. kole španělské ligy prohráli v derby na hřišti Atlética Madrid 1:3 a poprvé v sezoně ztratili body. Dvěma góly se blýskl útočník Álvaro Morata. „Bílý balet“ přišel o první místo, na vedoucí Barcelonu i druhou Gironu ztrácí bod.

Zleva Saul, Antoine Griezmann a Jan Oblak z Atlética se radují po zápase.

Atlético dalo všechny tři góly ze vzduchu. Morata otevřel skóre ve čtvrté minutě a další trefu hlavou přidal v 18. minutě Griezmann. V 35. minutě snížil utaženou střelou na přední tyč Kroos, krátce po změně stran ale uzavřel skóre znovu Morata. Španělský reprezentant se s pěti góly dotáhl na čelo tabulky střelců vedle Lewandowského z Barcelony a dnešního soupeře Bellinghama.

Dvě asistence zaznamenal při svém 300. startu v La Lize záložník Saúl. Atlético zvládlo i druhý domácí ligový zápas v sezoně a je páté.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:
San Sebastian - Getafe 4:3 (61. z pen. a 88. Oyarzabal, 2. Kubo, 66. Méndez - 39. Aleňá, 45.+2 Mayoral z pen., 90.+2 Latasa)
Vallecano - Villarreal 1:1 (16. Pérez - 15. Sörloth)
Betis Sevilla - Cádiz 1:1 (60. Rodríguez - 41. Ramos)
Las Palmas - Granada 1:0 (90.+2 Kirian)
Atlético Madrid - Real Madrid 3:1 (4. a 46. Morata, 18. Griezmann - 35. Kroos)