Po půl roce v základu. Jurásek při comebacku snů dvěma góly sestřelil Teplice

Levačka, prásk, 1:0. O čtyři minuty později to samé, 2:0. Fotbalista Slavie Matěj Jurásek si lepší návrat do základní sestavy po téměř půl roce a vleklých zdravotních potížích nemohl ani vysnít, dvěma krásnými góly zařídil pohodlné vítězství 4:0 nad Teplicemi. „Tenhle zápas nám všem prospěl,“ myslí si dvacetiletý šikula.

Matěj Jurásek ze Slavie po trefě proti Teplicím

Severočeši na jaře jako první okusili, jak chutná Jurásek ve formě. V Edenu favoritovi v první půli vzdorovali a drželi bezbrankový stav, jenže v 38. minutě přišel moment, střižený přímo pro mladého křídelníka. Na hranici šestnáctky se obtočil okolo Jana Knapíka a perfektním obstřelem odšpuntoval gólový účet. „Měl jsem jen jednu myšlenku, ta mi vyšla,“ popisoval šťastný střelec.

Před pauzou se Jurásek trefil ještě jednou, brankáře Teplic Richarda Ludhu překvapil povedenou dělovkou, tentokráte ale na přední tyč. Opět z okraje vápna, jen z opačné strany. „To jsem prostě nakvéroval na bránu. Gólman naštěstí neviděl,“ smál se Jurásek.

Slavia ve druhém poločase zásluhou Conrada Wallema s Václavem Jurečkou přidala ještě dva góly a Teplice hladce smetla 4:0. Jako rozhodující se ale ukázala být dvougólová paráda Juráska.

Uprostřed Matěj Jurásek ze Slavie po vstřeleném gólu proti Teplicím

Konečně, oddechli si asi na Slavii.

V úvodní jedenáctce kouče Jindřicha Trpišovského se Jurásek totiž objevil poprvé od 27. září, kdy sešívaní v MOL Cupu i díky jeho trefě vyřadili druholigovou Kroměříž. Pak pro něj podzim nepokračoval ideálně. V kvalifikačním duelu reprezentace U21 proti Dánsku se nechal hloupě vyloučit poté, co při snaze získat pokutový kop v pádu chytil míč do ruky. V klubu pak nastupoval spíše z lavičky a o pár týdnů později se zranil.

Pochroumaný kotník Juráska vyřadil ze hry do konce podzimu, a když už to v zimní přestávce vypadalo, že se definitivně dává do kupy, zbrzdil jej ještě svalový problém. Celkově trvala vynucená pauza přes čtyři měsíce.

Momentálně na tom tak není se silami nejlépe. „Fyzicky to nebylo ono, ale poradil jsem si s tím,“ pravil Jurásek.

I proto v utkání s Teplicemi strávil na hřišti něco málo přes hodinu hry. O střídání z výkonnostních důvodů ale samozřejmě nešlo „Nehrál skoro pět měsíců. Ve čtvrtek ho chceme na nějakou část zápasu použít, nechtěli jsme ho dostat do mrtva,“ vysvětloval trenér Trpišovský.

Tajná zbraň se skvostnou levačkou tak bude k dispozici i pro čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Slavia bude v Edenu dohánět dvoubrankovou ztrátu.

Další dvě trefy Juráska by se jí tedy mohly hodit…

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.