Pardubice - Zlín 0:1Po Vrbově odvolání Ševci válí, opět nedostali gól a berou další výhru

45. Bužek 0 : 1

Fotbalisté Zlína ve 14. kole první ligy zvítězili v Pardubicích 1:0 a naplno bodovali po sedmi zápasech. O první venkovní výhře „Ševců“ v sezoně nejvyšší soutěži rozhodl v nastavení první půle Alexandr Bužek svou premiérovou ligovou brankou.

Zleva Joss Didiba ze Zlína a Kryštof Daněk z Pardubic.

Ševci" ani ve třetím soutěžním utkání pod novým trenérem Bronislavem Červenkou neprohráli a neinkasovali. V neúplné tabulce sice zůstali poslední, ale mají stejně bodů jako patnácté České Budějovice, které v neděli nastoupí v Liberci. Pardubičtí utrpěli první porážku po čtyřech kolech a patří jim 13. pozice.

Východočeši v úvodní půli častěji drželi míč, ale přes pevnou obranu soupeře se do šancí ani do zakončení téměř nedostávali. V 17. minutě Vackovu střelu snadno chytil Dostál a zlínský brankář poté zblízka vychytal i Zlatohlávka.

„Ševci“ následně několikrát zahrozili. Bartošákovu ránu z dálky gólman Budinský vyrazil pouze před sebe, Černín sice dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli útočnému faulu. Pak zlínský Čelůstka křížnou ranou těsně minul.

Hráči Zlína slaví gól.

Ve druhé minutě nastaveného času prvního poločasu hosté otevřeli skóre. Bužek vystřelil zpoza šestnáctky a jeho ránu domácí Kukučka nešťastně tečoval mimo dosah Budinského. Devatenáctiletý záložník se prvního ligového gólu dočkal v sedmém utkání.

Po nezáživném začátku druhého dějství se Pardubičtí dostali do několika zajímavých možností. Zlatohlávek po souhře s Helešicem z dobré pozice vypálil vedle, střídající Solil po rohu hlavičkoval kousek nad břevno.

V závěru si Pardubičtí výraznější tlak nevytvořili. Přesto mohl těsně před koncem vyrovnat Bužek vlastní brankou, ale pozorný Dostál míč na poslední chvíli vyrazil.

Zlínští navázali na středeční výhru 1:0 v Ostravě v osmifinále domácího poháru. „Ševci“ bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů, venku zvítězili teprve podruhé z minulých 40 utkání nejvyšší soutěže. Pardubičtí protáhli domácí ligovou sérii bez výhry na pět zápasů.

14. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice - FC Zlín 0:1 (0:1)
Branka: 45.+2 Bužek. Rozhodčí: Vokoun - Mokrusch, Volf - Machálek (video). ŽK: Kukučka, Solil - Slončík, Cedidla, Didiba, Dostál, Černín. Diváci: 2816.
Pardubice: Budinský - Icha, Kukučka, Ortiz, Tischler (86. Černý) - Vacek - Daněk, Hlavatý (67. Mukwelle), Darmovzal (46. Solil), Míšek (46. Helešic) - Zlatohlávek (73. Krobot). Trenér: Kováč.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka - González (52. Tkáč), Bužek - Fantiš (87. Pidro), Slončík (74. Simerský), Bartošák (74. Reiter) - Vukadinovič (87. Žák). Trenér: Červenka.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200