Hlavní obsah

Policie údajně prošetřuje duel Liberce s Boleslaví. Slovan se nařčením ostře brání

4. 12. 2013 19:07

Srpnový zápas 3. kola první fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Libercem podle deníku Sport prověřuje protikorupční policie. Duelem, který skončil vysokou prohrou Slovanu 0:4, se údajně zabývá kvůli podezření z nekalých sázek a možného ovlivnění výsledku.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Liberecký brankář Přemysl Kovář.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Sport upozornil na první dva góly, které padly po chybách libereckých hráčů Luboše Huška a brankáře Přemysla Kováře. Oba fotbalisté ale jakékoliv úmyslné ovlivnění zápasu odmítají a sami zvažují, že podají žalobu na ochranu svých práv.

"Jednoznačně a důrazně odmítáme, že bychom úmyslně ovlivnili jakékoli utkání, a tedy i utkání v Boleslavi. Jsme pohoršeni, jakým způsobem deník Sport o celé záležitosti informoval. Navíc je podle našeho názoru šokující, že ani jednomu z nás nezavolali a nezeptali se na náš názor. Zvažujeme, že své jméno budeme chtít očistit právní cestou," uvedli Hušek s Kovářem ve společném prohlášení, které zaslal médiím liberecký klub.

Sportu prý vyšetřování inkriminovaného zápasu potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů. Liberec odehrál duel v Mladé Boleslavi jen tři dny poté, co v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy porazil FC Curych 2:1. Slovan následně postoupil do základní skupiny a kvůli úzkému kádru se nevyhnul v domácí soutěži ani několika dalším výpadkům.

Liberec se cítí poškozen

Severočeský klub nemá o údajném vyšetřování žádné zprávy. "Očekávali bychom, že o vyšetřování takto závažné skutečnosti bychom byli policií neprodleně informováni, protože pokud by byl někdo skutečně poškozeným, tak by to byl právě Slovan Liberec. Velmi spekulativní článek ale v tuto chvíli poškozuje náš klub v očích veřejnosti, a poškozuje i hráče, kteří jsou ve článku podsouváni jako možní viníci," uvedl klub s tím, že více se k celé záležitosti nebude vyjadřovat, dokud nebudou předloženy řádné důkazy.

Policie už podle dřívějších informací serveru aktualne.cz prošetřuje třináct podezřelých zápasů v různých českých soutěžích, které mohly být ovlivněny ve prospěch sázkařské mafie. Jedním z nich měl být i dubnový ligový duel mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi (4:0).

Aféra českým fotbalem hýbe už od září, ale zatím bez konkrétního výsledku. Policie obvinila dvanáct současných či bývalých hráčů a disciplinární komise nejprve jedenácti z nich zastavila činnost, protože jeden z obviněných Jan Leligdon se už vzdal členství ve FAČR. Odvolací komise ale vzápětí verdikt disciplinárky zrušila a všem fotbalistům povolila nastupovat až do vyřešení případu.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •