Poslední Příbram dostala nařezáno, Zlín si doma zastřílel. Opava po divočině bere tři body

Fotbalisté Opavy vyhráli v úvodním sobotním utkání 23. kola první ligy doma nad Pardubicemi 1:0. Vítězný gól dal v divokém závěru prvního poločasu Smola z penalty. Nováčkovi se už do přestávky zranila brankářská jednička, následně za penaltový faul viděl Cadu červenou kartu. Zlín si doma poradil s Českými Budějovicemi jistě 3:0 a Baník Ostrava doma dekladoval poslední Příbram. do sítě Středočechů nasázel pět gólů. Liberec v pátek vyhrál nad Teplicemi, šlágr Sparty s Plzní musel být odložen.

Fotbalisté Ostravy se radují z gólu. Vpravo Jiří Mezera z Příbrami.

Fotbalisté Opavy vybojovali v utkání proti Pardubicím třetí vítězství v této ligové sezoně. Stačila jim k tomu hubená výhra 1:0. Tu trefil v šesté minutě nastavenídivoké první půle z penalty Tomáš Smola poté, co byl vyloučen hostující Cadu. Slezané doma vyhráli poprvé na jaře a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na šestnácté Brno. Pardubický nováček podruhé za sebou prohrál.

Zápas sousedů v tabulce mezi jedenáctým Zlínem a desátými Českými Budějovicemi se proměnil v jednoznačnou partii pro domácí. Ševci potvrdili, že se v poslední době zvedají. Bodovali už čtyři kola po sobě (z toho tři výhry). Dynamo v poločase prohrávalo těsně 0:1, ale po pauze inkasovalo ještě dvakrát a bylo hotovo.

Baník si po těsně porážce 1:2 na Slavii spravil chuť. Poslední Příbram odjela z jeho stadionu s debaklem 0:5. Tým vedený Ondřejem Smetanou už v poločase vedl 2:0 a po pauze rozdíl ve skóre dál navyšoval. Příbram prohrála dvanáctý zápas v řadě a spekuluje se o tom, zda nebyl zápas poslední pro příbramského trenéra Pavla Horvátha.