Liberec - Teplice 3:3Pět gólů za poločas. Liberec nakonec remizoval s Teplicemi

19. Chaloupek (vlastní) 1 : 2
27. Doumbia 2 : 2
39. Varfolomejev 3 : 2
51. Fila (penalta) 3 : 3

Fotbalisté Liberce v devátém kole první ligy v domácí přestřelce remizovali 3:3 s Teplicemi. Už v úvodním poločase padlo pět branek. Slovan v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nezvítězil a v neúplné tabulce je devátý, „Sklářům“ patří osmé místo.

Zleva Ahmad Ghali z Liberce a Tadeáš Vachoušek z Teplic.

Nejprve se prosadili hostující Jan Knapík s Filipem Havelkou, za domácí do přestávky odpověděli vlastním gólem Štěpán Chaloupek, Mohamed Doumbia a Ivan Varfolomejev. V úvodu druhé půle vyrovnal Daniel Fila z penalty. Tepličtí dohrávali od 73. minuty bez vyloučeného Petra Hronka.

Hosté začali aktivněji a mezi devátou a 11. minutou si vypracovali dvoubrankový náskok. Střelou zpoza šestnáctky se nejprve prosadil Knapík a poté podobně i bývalý liberecký záložník Havelka. Oba si připsali první ligový gól v sezoně.

Slovan snížil v 19. minutě, kdy si Chaloupek ve skluzu srazil do vlastní branky centr Ghaliho. Ten o chvíli později nepotrestal promáchnutí gólmana Grigara a minul odkrytou branku.

Autor druhého libereckého gólu Mohamed Doumbia.

Domácí srovnali ve 27. minutě. Rabušicovu zblokovanou střelu Mikula posunul na Doumbiu a ten z voleje zamířil přesně. Záložník z Pobřeží slonoviny v ligové sezoně skóroval podruhé.

Liberečtí ještě do přestávky skóre otočili. Tuptu sice vychytal Grigar, ale ve 39. minutě se výstavní střelou o břevno prosadil Varfolomejev. Devatenáctiletý ukrajinský středopolař se dočkal premiérové branky v české nejvyšší soutěži.

Na začátku druhého dějství domácí Purzitidis v šestnáctce zastavil Filu a rozhodčí Kotala po kontrole u videa nařídil pro Teplice pokutový kop. Ten v 51. minutě proměnil Fila a v ligovém ročníku vstřelil druhý gól.

Hostující tým v 73. minutě oslabil Hronek, který za tvrdý faul na střídajícího Višinského dostal druhou žlutou a následně červenou kartu. Liberečtí z přesilovky mohli rozhodnout. Po Grigarově nepovedeném výkopu postupoval na branku střídající Okoh, jenž těsně minul. Čtyřicetiletý gólman pak výtečně zneškodnili i dva pokusy Višinského. Tepličtí venku v lize bodovali podruhé za sebou.

9. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - FK Teplice 3:3 (3:2)
Branky: 19. vlastní Chaloupek, 27. Doumbia, 39. Varfolomejev - 9. Knapík, 11. Havelka, 51. Fila z pen. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler - Kocourek (video). ŽK: Doumbia - Mareček, Hronek, Jukl, Jásir. ČK: 73. Hronek. Diváci: 2327.
Liberec: Vliegen - Mikula (84. Preisler), Chaluš, Purzitidis (83. Hudák) - Fukala, Doumbia, Varfolomejev (66. Okoh), Žambůrek, Ghali - Tupta (58. Višinský), Rabušic (58. Kulenovič). Trenér: Kozel.
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Mičevič - Hronek, Jukl, Knapík, Havelka (71. Jásir), Radosta - Vachoušek (56. Gning), Fila (81. Dramé). Trenér: Frťala.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.