Zlín - Příbram 0:1Příbram uspěla ve Zlíně a poslední místo přepustila Opavě

70. Pilík 0 : 1

Fotbalisté Příbrami ve 27. kole první ligy zvítězili ve Zlíně 1:0 a poskočili na předposlední místo neúplné tabulky. Středočeši díky proměněné penaltě Tomáše Pilíka ze 70. minuty v nejvyšší soutěži vyhráli po 15 zápasech a poprvé od prosince, kdy doma zdolali právě Zlín 1:0. Příbramští přenechali poslední příčku Opavě a na první nesestupovou pozici, kterou drží patnácté Teplice, ztrácí sedm bodů. Naopak třináctí "Ševci" počtvrté za sebou prohráli a podruhé v řadě nedali gól.

Zleva Josef Obdržal z Příbrami, brankář Zlína Stanislav Dostál a Petr Buchta ze Zlína.

Zlín vstoupil do utkání aktivně, vytvořil si územní převahu, narážel ale na zhuštěnou obranu. První náznak šance měl ve 20. minutě Poznar, ale jeho hlavička skončila těsně vedle.

To už za sebou měla Příbram několik pokusů o brejky, ve 12. minutě se prodral po pravé straně na dostřel Antwi, ale jeho pokus skončil na boční síti Dostálovy branky.

Rychlost příbramských mladíků dělala zlínské obraně problémy a málem na to doplatila po půlhodině hry, když malou domů vystihl Lubega, ale branku netrefil.

Neprosadil se ani Potočný

Skóre se mohlo měnit v závěru první půle, Potočný však trefil z přímého kopu ze 20 metrů pouze zeď a následný roh skončil místo střelou útočným faulem.

Zleva Josef Obdržal z Příbrami, Antonín Fantiš ze Zlína a Steve Kingue z Příbrami.

Zlín ve větší ofenzivě brzdila nepřesnost vlastní rozehrávky a tak i šancí si domácí vypracovávali velmi málo. Příbrami naopak stačila pevná defenziva a občasné pokusy o přečíslení, ale ani před Dostálem se toho příliš nedělo.

Klíčový moment nastal v 69. minutě, kdy Buchta fauloval po brejku Lubegu a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Pilík, když si Dostál na míč lehce sáhl.

Lamin Jawo ze Zlína.

"Ševci" museli otevřít hru, přitiskli Středočechy k jejich šestnáctce, ale jejich tlak neměl efektivitu a Příbram tak své cenné vítězství uhájila.

Tým od Litavky venku naplno bodoval poprvé od loňského května a po sérii 17 duelů bez výhry. Zlín doma prohrál teprve druhý z 12 vzájemných ligových zápasů.

7. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 70. Pilík z pen. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Ratajová - Denev (video). ŽK: Janošek, Matejov, Buchta - Obdržal. Bez diváků.
Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Procházka, Matejov (72. Vraštil) - Potočný, Hlinka (82. Martínez), Janošek (60. Janetzký), Jawo (60. Dramé) - Poznar, Fantiš (72. Čanturišvili). Trenér: Páník.
Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera (84. Kvída) - Pilík (79. Vávra), Zorvan, Tregler, Obdržal (46. Soldát), Antwi - Lubega (87. Dočekal). Trenér: Valachovič.