Hlavní obsah

Příští zápas na Dukle bude pro nás stěžejní, ví trenér posledního Brna

22. 4. 2018 10:40

Ukončili sice pětizápasový střelecký půst, ale znovu si přitížili. Fotbalisté Brna jsou po prohře 1:3 s vedoucí Plzní stále přišpendleni na posledním místě ligové tabulky a na čtrnáctou nesestupovou příčku ztrácejí už pět bodů.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Brna Roman Pivarník během duelu s Plzní.Foto: Václav Šálek, ČTK

Článek

„Naše situace není vůbec dobrá. Stěžejní pro nás bude příští duel na Dukle. Pokud máme mít ve zbytku sezóny ještě nějakou naději na záchranu, musíme ho nutně zvládnout," má jasno kouč Zbrojovky Roman Pivarník.

Přitom jeho tým vstoupil do utkání s Plzní docela dobře. „Zpočátku jsme byli aktivní, snažili jsme se o otevřený fotbal. Jenže poté jsme inkasovali po našich chybách dva strašně laciné góly. Obrana nám nezahrála tak, jak bych očekával. O přestávce jsme si předsevzali, že musíme co nejrychleji snížit na 1:2, ale bohužel jsme záhy dostali ještě třetí branku. Proti tak silnému soupeři, jakým je Plzeň, se už pak zápas strašně těžko otáčí," přemítal trenér.

Korekturu porážky na 1:3 pokládal jen za malé pozitivum. „Další nadějné situace jsme už bohužel nevyřešili dobře. Velmi solidní výkon podali jen Ashiru s Acostou. Pokud bychom měli Plzeň porazit, musela by nadstandardně zahrát naprostá většina hráčů," uvědomoval si Pivarník.

Vrásky na čele mu přidala i čtvrtá žlutá karta brankáře Melichárka, jenž tak bude Zbrojovce v klíčovém utkání na Julisce chybět. „Je to ztráta, ale Halouska je taky dobrý gólman. Měl by být schopen Melichárka zastoupit," myslí si brněnský kouč.

Obránce Zbrojovky Ondřeje Sukupa štvalo, že Brňané byli ve své šestnáctce málo důrazní. „Góly jsme nedostali proto, že by nás Plzeňští nějak vymíchali. Bohužel jsme nedůsledně obsazovali protihráče. K Čermákovi se navíc balón vždycky nějak odrazil," uvedl na adresu autora všech tří branek Viktorie.

Ujistil, že Zbrojovka nechala na hřišti všechny síly. „Jenže vpředu nám chybí větší kreativita," vadí Sukupovi.

Situaci svého týmu už považuje za kritickou. „Potřebujeme ve zbývajících pěti kolech uhrát nějakých devět bodů. Na Plzeň musíme rychle zapomenout a makat dál. Pokud bychom ovšem nezvítězili v nadcházejícím ligovém utkání v Praze na Dukle, už by to asi nebylo příliš reálné," ví Sukup, jak bude střetnutí v hlavním městě mimořádně důležité.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?