Skandál. Šlágr kola v Nizozemsku nedohrán

Očekávaný šlágr kola v nizozemské fotbalové lize byl přerušen a nedohrán pro divácké nepokoje. Ajax doma prohrával s Feyenoordem 0:3, fanoušci začali dělat nepřístojnosti. Na hřiště létala pyrotechnika z nabitého hlediště. Sudí Serdar Gözübüyük nakonec rozhodl, že se pokračovat nebude.

Hráči Ajaxu na ilustračním snímku

Ajax zažíval v zápase historický nezdar. Po prvním poločase prohrával s Feyenoordem 0:3, což se mu nikdy s tímto soupeřem nestalo.

První dva góly inkasoval už v úvodní dvacetiminutovce a ještě před přestávkou dostal třetí. Rozzuřilo to domácí fanoušky, kvůli nimž byl duel opakovaně přerušován.

Stalo se tak už v prvním poločase, protože nespokojení příznivci v hledišti odpalovali rachejtle a na hrací plochu házeli předměty. Po pauze nenastala zásadní změna, v 55. minutě bylo po všem. Místo fotbalu skandál. Český záložník Ondřej Lingr sledoval dění z lavičky Feyenoordu.

Slavný klub z pěti předchozích zápasů vyhrál jediný a s pěti body prožívá tým trenéra Maurice Steijna nejhorší start do sezony od roku 1965.

Steijn, který po minulé sezoně nahradil Johna Heitingu, a sportovní ředitel Sven Mislintat jsou kvůli výkonům mužstva terčem tvrdé kritiky. Po předčasném konci dnešního zápasu se na sociálních sítích objevily záběry rozzlobených fanoušků před stadionem. Rozháněla je policie na koních a podle nizozemských médií musely bezpečnostní složky použít slzný plyn.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.