Hlavní obsah

Slavia hlásí další posilu. Získala polský ofenzivní talent

Aktualizováno

Do pražské Slavie přestoupil polský fotbalista Oskar Kubiak. Přichází z Arky Gdyně, s níž v uplynulém ročníku sestoupil do druhé ligy. Devatenáctiletý křídelník podepsal v Edenu smlouvu do konce června 2030. Vítěz posledních dvou sezon české nejvyšší soutěže o tom informoval na svém webu.

Foto: Slavia.cz

Do Slavie přestoupil polský fotbalista Oskar Kubiak

Článek

Je to pro mě obrovská čest. Mám velkou radost, že jsem mohl podepsat kontrakt právě ve Slavii. Už se nemůžu dočkat, až si odbudu debut v červenobílém dresu," uvedl polský mládežnický reprezentant, který v jarní části minulého ročníku začal nastupovat v tamní lize. Ve 14 zápasech Ekstraklasy zaznamenal tři góly a asistenci, sestupu ale nezabránil. Mužstva se tento měsíc ujal trenér Marek Jarolím.

Slavia si Kubiakova příchodu cení. „Jedná se o mladého a dynamického hráče s velkým potenciálem, který je navzdory svému věku schopen nastupovat na více pozicích a přinést týmu variabilitu i energii. Přesvědčil nás svými výkony v polské lize, kde ukázal nejen svůj talent, ale také charakter a ochotu na sobě pracovat. Jsme rádi, že si pro své další působení vybral právě Slavii. Věříme, že naše prostředí, ambice a způsob práce jsou pro jeho další rozvoj ideální a že společně můžeme naplnit jeho velký potenciál,“ řekl sportovní ředitel Pražanů Přemysl Kovář.

Už začátkem uplynulého týdne vedení vršovického klubu přivedlo Kubiakova krajana, jednadvacetiletý záložník Wiktor Nowak přestoupil z Górniku Zabrze.