Slavii jsme v první půli do ničeho nepustili, škoda gólu ze standardky, litoval Bílek

Jeho tým sice v Edenu po první půli vedl, po přestávce ale drtivému tlaku fotbalistů Slavie nedokázal odolat. Po porážce 1:2 navíc spadla Plzeň na třetí příčku. „Je to škoda, měli jsme zápas dobře rozehraný," smutnil trenér Viktorie Michal Bílek po sobotním šlágru fotbalové ligy.

Je to škoda, kluci si sáhli na dno sil, lituje prohry trenér Michal Bílek. Teď musíme zabrat naplno!Video: Sport.cz

Mrzí prohra o to víc, že jste vedli?

První půli jsme sehráli dobře. Přesně tak, jak jsme chtěli. Tedy pozorně vzadu, abychom neodkrývali prostory za obranou. Podařilo se nám navíc vstřelit gól, soupeře jsme do ničeho nepustili.

Jenže druhou půli jste nezvládli, hned zkraje jste inkasovali z rohu.

Věděli jsme, že Slavia vystupňuje tempo, že to pro nás bude hodně složité. Gól ze standardky je vždycky nepříjemný. Soupeř ožil, vytvořil si tlak. My jsme nepodrželi míč, nakonec přišel druhý gól. Je to škoda, myslím, že si kluci hrábli na dno sil, odevzdali maximum. Víme, jak silná je Slavia doma, jak v Edenu naděluje góly. Škoda, že jsme si ke konci vytvořili jen jednu zajímavou situaci.

Nešlo čelit pasivitě větší odvahou dopředu?

Poslední zápasy proti Slavii jsme hráli podobně. I teď jsme bránili, v první půli jsme ji do ničeho nepustili.

Úkol zněl jasně: Jít tam a rozhodnout! Oslava super, pár kotrmelců a nemohl jsem dýchat, popisuje Ondřej LingrVideo: Sport.cz

Kvůli porážce jste klesli na třetí místo...

Podzim jsme měli rozehraný výborně, pak ale přišlo několik zbytečných ztrát. Teď jsme prohráli na půdě favorita ligy, ale i tak porážka mrzí. Potřebujeme zabrat za týden doma s Bohemkou, abychom se udrželi nahoře.

Přijdou proti Klokanům změny sestavě i v herním stylu?

Zápas na Slavii si nejdřív vyhodnotíme, potom se rozhodneme.