FK Pardubice - 1. FC Slovácko 0:1Slovácko zvládlo duel v Pardubicích, rozhodl Kalabiška

21. Kalabiška 0 : 1

Fotbalisté Slovácka zvítězili v šestém ligovém kole v Pardubicích 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Jedinou branku vstřelil ve 21. minutě Jan Kalabiška. Tým z Uherského Hradiště v sezoně nejvyšší soutěže popáté bodoval, naopak Východočeši prohráli potřetí z posledních čtyř kol a jsou třináctí.

Jan Kalabiška ze Slovácka oslavuje gól na 1:0 během utkání Fortuna ligy v Pardubicích

Utkání začalo opatrně, mezi 13. až 18. minutou si však domácí vypracovali tři velké šance. Nejprve Hlavatý přistrčil míč Matouškovi, jenže hostující brankář Heča vyrazil jeho pokus na roh. Poté se až do vápna prodral Darmovzal, Kadlec ale včasným skluzem jeho střelu zblokoval. Stejně dopadla i Patrákova rána po Černého přihrávce, tentokrát balonu v cestě do sítě zabránil Kalabiška.

Tým z Uherského Hradiště udeřil v 21. minutě z ojedinělé akce. Petrželův centr před branku našel Kalabišku a s pomocí odrazu od tyče zaznamenal jediný gól zápasu. Šestatřicetiletý obránce či záložník skóroval ve druhém kole po sobě.

Brankář Pardubic Viktor Budinský během utkání proti Slovácku.

Blízko srovnání se ocitl Černý, jenže v nastavení úvodního dějství napálil z dálky pouze břevno. V 53. minutě Patrák po Šimkově centru zakončil z voleje těsně vedle. Na druhé straně Slovácko nezužitkovalo dvě velké příležitosti, Kalabiškovu střelu zblokoval Kukučka a dorážku střídajícího Jurošky zase Hlavatý. V 67. minutě vytáhl pardubický gólman Budinský hlavičku Vechety. V 87. minutě Havlíkova rána zpoza vápna skončila nad pardubickou brankou.

Trenér Slovácka Martin Svědík po zápase 6. kola Fortuna ligy v Pardubicích.

Slovácko v nejvyšší soutěži na půdě Východočechů zvítězilo na čtvrtý pokus poprvé. V ligové sezoně neprohrálo venku ani ve třetím utkání a stále tam neinkasovalo. Pardubičtí v tomto ročníku nezvítězili doma ve třetím ze čtyř zápasů a potřetí tam neskórovali.

6. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 21. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Mokrusch - Všetečka (video). ŽK: Halinský, Hlavatý, Krobot, Helešic, Surzyn, Pikul - Hofmann, Trávník. Diváci: 3014.
Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Kukučka, Tischler (77. Helešic) - Darmovzal - Matoušek (67. Sychra), Hlavatý, Šimek (55. Zlatohlávek), Patrák (77. Pikul) - Černý (55. Krobot). Trenér: Kováč.
Slovácko: Heča - Reinberk (86. Sinjavskij), Hofmann, Kadlec, Kalabiška (81. Srubek) - Trávník, Havlík - Petržela (46. Juroška), Kim Sun-ping (73. Valenta), Holzer (86. Doski) - Vecheta. Trenér: Svědík.